Keresőoptimalizálás-fogalmak témájú cikkek

Keresőoptimalizálás fogalmak:  Mit jelent a SEO? Mi az a meta description, alt tag? Miért kell beállítani a title-t?  SEO blog magyarul, érthetően

A keresőoptimalizálás (SEO) célja a honlapok organikus keresési forgalomból érkező látogatottságának növelése. Mivel Magyarországon az internetes keresések 95+ százalékát a Google kereső szolgálja ki, így a gyakorlatban keresőoptimalizálás helyett Google optimalizálásról beszélhetünk.

A keresőoptimalizálás (angolul Search Engine Optimization, azaz SEO) a weblap keresőmotorokban való megjelenésének javítását jelenti „normál” avagy nem fizetett keresési eredményekben. Általánosságban minél előbb, azaz jobban rangsorolva a találati oldalon és többször jelenik meg egy oldal a találati listában, annál több látogatást szerez a kereső használóitól. A SEO különböző területeket célozhat meg, mint például a képkeresés, videókeresés, helyi keresés vagy tudományos keresés, újságcikk-keresés avagy iparág-specifikus keresés.

Internetes marketing stratégiaként a SEO figyelembe veszi a keresőmotorok működését, az emberek keresési hajlamát, a keresési szavakat vagy kulcsszavakat, a célközönség preferált keresőit. Egy weblap optimalizálása állhat a tartalmának szerkesztéséből és a HTML-kódjának szerkesztéséből, a kulcsszó relevanciájának növelése és az indexelés megkönnyítése érdekében.

A SEO-k rövidítés a keresőoptimalizálókra (angolul search engine optimizers) is vonatkozhat, akik a keresőoptimalizálást elvégzik. A keresőoptimalizálók a SEO-t mind külön projektként, mint egy marketingkampány részeként is szolgáltathatják. A SEO taktikák a weblap fejlesztésébe és dizájnolásába is beépíthetők. A keresőbarát kifejezés az olyan CMS-ekre, weboldalakra, menükre, képekre, videókra, online boltokra használható, amelyeken elvégezték a keresőoptimalizálás folyamatát.

Linképítés – mit jelent 2023-ben és 2024-ben? Útmutató

Linképítés – mit jelent 2023-ben és 2024-ben? Útmutató

Linképítés – mit jelent 2023-ben és 2024-ben? Útmutató

Nem titok, hogy a linképítés  a  keresőoptimalizálás egyik legfontosabb eleme. Az évek alatt a Google algoritmusok frissítésével a mennyiségről áttolódott a hangsúly a minőségre. Vizsgáljuk meg, hogy milyen a jó linképítés  2024-ben? Mi a linképítés lényege? SEO tippek következnek az egyszerű linképítéstől  a haladó szintig! 

h

Linképítés 2023-2024 - tartalomjegyzék

$

Mit jelentenek a linkek és a linképítés?

$

Melyik a fontosabb: a linképítés vagy a tartalomépítés?

$

A külső linkek szerepe

$

Gyors linképítés

$

Tömeges linképítés

$

Linképítés 2023-2024 - Mit mond a statisztika?

$

Ingyenes megoldás: belső linkek

$

Haladó linképítési tippek

$

Linképítés árak

 

Mit jelent a linképítés egyáltalán?

 

Linképítés gyakorlatilag szavazatgyűjtést jelent. Van egy weboldal – ez lehet a főoldal, termékoldal, gyűjtőoldal vagy blogbejegyzés – amire természetes úton vagy némi „rásegítéssel” külső forrásból hivatkoznak, linkelnek.

A keresőoptimalizálás során érdemes óvatosan „rásegíteni” a „szavazatokra” vagyis a hivatkozásra.

Mivel a keresőrobotok a linkek mentén járják be az internetet, hogy pl. a Google találati listán a legjobb eredmények jelenjenek meg, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy…

  • hány link mutat egy adott oldalra
  • milyen a linket adó oldalak minősége
  • a te oldaladra mutat-e link egy értékes és a témában releváns oldalra?

Nézd úgy, hogy a linkek szavazatot jelentenek a a weboldaladra!

Ha a Google úgy látja, hogy fontos „személyek” (oldalak) szavaznak rád, akkor nagy eséllyel előkelőbb helyet kapsz a találati listán.

 

Linképítés vagy tartalomépítés?

Amikor valaki keresőoptimalizálásra adja a fejét, könnyen elcsábulhat egy tömeges és olcsó linképítési ajánlatra. Egy jó SEO szakember viszont tudja, hogy az az alap, hogy jól legyen beállítva a honlap: 

  • Legyenek a nyilvános oldalak indexelve!
  • A technikai elemek (title, meta leírás stb.) legyenek beállítva
  • Hasznos – megcélzott kulcsszóra írt – tartalom – képek legyenek megfelelően optimalizálva.

Csak ezután érdemes a linképítéssel foglalkozni!

Mutassanak külső linkek az oldaladra!

 

Természetesen egy új honlapnál nagyon fontos, hogy legalább egy külső link mutasson a weboldalra, mivel a keresőrobotok a linkhálózatokon keresztül térképezik fel a weboldalakat.

Minél értékesebb weboldal mutat a a te honlapodra, a Google annál értékesebbnek fogja tartani a tartalmadat!

Gyors linképítés

Gyors siker: ha van két weboldalad, akkor hivatkozz az egyik weboldalról a másikra! Így tudsz segíteni a Google-nek, hogy a lehető legkönnyebben találja meg a honlapodat.

Győződj meg arról, hogy a webhelyen található összes oldal elérhető legyen egy másik lekérhető oldalról érkező hivatkozással! Tehát kattints a linkre, és nézd meg, hogy valóban odavisz-e, ahová szeretnéd!

Érdemes a hivatkozó linket olyan szövegre elhelyezni, amivel a céloldalt akarod erősíteni. Ha kattintható képről akarsz a másik honlapra ugorni, akkor az alt attribútumot vagyis a helyettesítő szöveget lásd el a céloldal kulcsszavaival!

Tömeges linképítés

A Google Pingvin algoritmusa például folyamatosan szűri a mesterségesen létrehozott hivatkozásokat (spam linkek), így ma már nem elegendő, sőt nem is ajánlott a hagyományos tömeges linképítés módszereihez folyamodni.

Az értéktelen link katalógusok helyett érdemesebb „élő embereket”, bloggereket, holnaptulajdonosokat keresni, akikkel együtt tudunk működni azzal a céllal, hogy a témánkhoz kapcsolódó oldalainkon hivatkozzanak ránk.

Miért olyan fontos a linképítés 2024-ben? – statisztika

A Backlinko csapata az utóbbi pár évben hatalmas vállalkozásba fogott: megvizsgált és kielemzett 1 millió keresési eredményt a Google találtai listáján, és arra a következtetésre jutottak, hogy a messze linkek jelentik a legfontosabb rangsorolási tényezőt.

A lenti ábrán is jól látható, hogy a találati lista dobogós helyére (Google position) azok az oldalak kerülnek, amelyekre sok weboldalról mutat link (total referring domains)! Forrás: backlinko.com

2018-ban a Google is megerősítette,  hogy az oldalunkra mutató linkek jelentik a top 3 rangsorolási tényező egyikét.

A linképítés 2019-ben is  jóval összetettebb feladatává vált a keresőoptimalizálással foglalkozóknak mint korábban.

Ahhoz, hogy valakitől  értékes linket kapj az oldaladra több területen is képezni kell magad:

  • szövegírás
  • marketing
  • programozás
  • dizájn
  • pszichológia

A lényeg, hogy ha nagyobb forgalmat szeretnél elérni a keresőből, muszáj energiát fektetni a linképítésbe!

Linképítés ingyen – kezdd a belső linkekkel!

Külső linkeket szerezni nem mindig egyszerű, de a saját honlapunkon érdemes szétnézni, hogy hol említettük meg vagy érintettük az adott témát korábban.

Ilyenkor érdemes horgonyszöveget használni, amivel rámutatunk a fent említett oldalra. Amikor írsz egy cikket, ne felejts el utalni egy másik blogbejegyzésedre!

Pl. most írod a cikked a húsvét utáni diétáról, és van egy korábbi írásod zsírégető ételekről („zsírégető ételek” kulcsszóra), akkor ahogy írod a szöveget:

„…. húsvétkor felszalad pár kiló, hogy adjam le gyorsan? Húsvét utáni diéta: fogyókúrás receptek, zsírégető ételek, életmódváltás… „

Ilyenkor a szövegben helyezz linket „zsírégető ételek”kifejezésre! A link mutasson a zsírégető ételekről szóló cikkedre.

Így keletkezik a HORGONYSZÖVEG!

SEO titok : jobban jársz, ha a zsírégető ételek kulcsszóra nem cikket írsz, hanem kategóriaoldalt hozol létre!

22eé

Egyszerű linképítés

Ha valahol említést tesznek rólad: például egy blogbejegyzésben vagy hírcikkben, vedd fel a kapcsolatot a szerkesztővel, és kérj linket a webhelyedre.

Segíthet a Google Alerts

https://www.google.com/alerts

 

Írtál egy jó blogbejegyzést, és a kutya se kíváncsi rá? – haladó linképítési tippek

  • Szerezz linkeket olyan weboldalakról, amelyek a témádhoz kapcsolódnak!
  • Írjál bloggereknek e-mailt, és ajánld fel a linkcsere lehetőségét!
  • Nagyobb az esély, ha felajánlod, hogy te magad írsz egy tartalmas cikket egy a témádba vágó weboldalon, cserében pedig elhelyezed a linkedet az írásodban – arra a kulcsszóra optimalizálva, amelyre szeretnél feljönni!

Ne feledd a SEO egyik eleme, hogy a minőségi linkek mutassanak a weboldaladra!

 

Drága minőségi linkek

A link olyan a SEO-ban, mint a valuta. Ha értékes linkek támogatnak – vagyis mutatnak az oldaladra – akkor előkelőbb lesz a helyzeted a Google találati listáján.

A jó linkekért fizetni kell:

  • vagy pénzért szerzed
  • vagy rengeteg időt áldozol azért, hogy természetes linkeket kapj.

Persze vannak kivételek, de az esetek 80%-ában a jó linkekekért ki kell fizetni az árat.

 

Melyek a legértékesebb linkek?

 

A legértékesebb linkek azok, amelyek hasonló témájú szakértői oldalakról mutatnak rád.

Ha te magad is szakértőjévé válsz egy témának, akkor mintegy „mesterként” fognak rád tekinteni, és idézni.

Ne sajnáld az időt arra, hogy olyan tartalmat hozz létre, amely valóban hasznos a célcsoportod számára. Olyat, amire érdemes hivatkozni! 

 

Az igazán értékes linkekért küzdeni kell!

 

Az értékes linkeket a piramis csúcsán a nagy tekintélyű – befutott honlapokról – érkező linkek jelentik.piramis alján találhatóak pl. az ingyenes webkatalógusokból érkező hivatkozások.

Szerezz nevet – szerezz linket!

Ha a saját területeden hírnévre teszel szert, akkor ha megkérsz valakit, hogy hivatkozzon az oldaladra, szerinted visszautasítana?

Még jobb ha te magad írsz cikket egy befutott honlapra, és oda linkelsz, ahová nem szégyellsz!

 

Tegyél valamit, hogy beszéljenek rólad!

 

Ha nem akarsz linkekért kuncsorogni, magától is megosztják a tartalmadat, ha valami szokatlannal, váratlannal, különlegességgel stb. állsz elő, amiről érdemes beszélni, megosztani.

Nem azt mondom, hogy viselkedj úgy mint a celebek, akik csak azért csapnak botrányt, hogy megint a média középpontjába kerüljenek!

Ha írsz egy könyvet, létrehozol egy olyan anyagot, amivel megsegíted az embereket, kiállsz egy igaz ügyért, akkor van esélyed, hogy felfigyeljenek rád!

 

Szakértői lista – kérj viszontlinket a szakértőktől!

 

Keresd meg a témádban járatos bloggereket és befolyásos személyiséget, hogy „ebben és ebben a formában” szeretnéd őket megjeleníteni a honlapodon, mint a „szakma nagyjait”!

Hozz létre egy nagy listát a téma szakértőiről, mutasd be őket pár mondat erejéig, és linkelj a releváns webhelyekre!

Te is kérd meg őket viszont, hogy a témádhoz leginkább illeszkedő tartalmukról „xyz” horgonyszövegre linkeljenek vissza rád.

Aki mer, az nyer!

Mielőtt linket kérsz bárkitől te legyél te az első, aki szívességet tesz, vagy felajánl valamit, ami értékes lehet a számára!

 

Vendégblogolás az ingyen linkekért

Ha csak úgy tudsz linket szerezni egy jó oldalról hogy magadnak kell a cikket megírni, amiben elhelyezheted a linkedet, ne légy lusta! Ha többet szeretnél tudni, olvasd el a következő cikket: Vendégblogolás mint linképítő technika

 

Külső linkek szerzése hozzászólásokkal

 

Sokan panaszkodnak, hogy senki se szól hozzá a tartalmukhoz. Ezen segíthetsz úgy is, ha a hozzászólásoknál megadod a lehetőséget, hogy elhelyezzék a linkjüket. (A moderálásról ne felejtkezz el!) Így jól jár a hozzászóló és te is (már ha témádhoz kapcsolódik a linkelt oldal).

Szólj hozzá te is olyan cikkekhez, fórumbejegyzésekhez, ahol lehetőséged van megosztani a linkedet!

Természetesen el kell olvasni a szabályzatot előtte – nehogy kitiltsanak az oldalról! 😉

Nem ez a legjobb linképítési módszer a keresőoptimalizálásban. Különösen, ha „nofollow” linkeket kapunk. Erről majd egy másik blogbejegyzésben írok! 😉

 A linképítés története – miért nehezebb 2023-ban és 2024-ben linkeket építeni, mint tíz-húsz évvel ezelőtt?

 

Ennek megértéséhez üljünk be egy virtuális időgépbe, és utazzunk a Google őskorába!

Ebben az időszakban Yahoo! és az Alta Vista keresőmotorok voltak a domináns játékosok a pályán. A keresési eredményeket 100% -ban a weboldalak tartalma alapján rangsorolták.

Aztán jött a  Google. Linképítés -minőségi linkek

A Google híres PageRank algoritmusa megváltoztatta a játékot. Ahelyett, hogy egyszerűen elemezte volna az oldal tartalmát, a Google megvizsgálta, hogy hány ember linkelt az adott oldalra.

Eltelt közel 20 év,  és a Google továbbra is a linkek alapján határozza meg a weblap minőségét, tehát még mindig kiemelt rangsorolási tényező, hogy milyen linkek mutatnak az oldalunkra.

 

Ahogy korábban említettem  – a számos frissítésnek köszönhetően (például a Google Penguin) , a Google számára most már a link minősége (nem csak a link mennyisége) áll  a középpontban.

 

Mi számít minőségi linknek 2023-ban és 2024-ben? Két link közül melyik az értékesebb?

 

Ha időt és energiát nem kímélve belevetjük magunkat  a linképítésbe, egy idő után a következő  szélsőséges dolgok történhetnek:

 

✅ Ha jó minőségű, prémium linkeket szerzünk

 

Akkor elég hátradőlni, és várni, hogy a „linkrakéta” az első oldalra repítsen.

 

☠ Ha gyenge minőségű linkeket építünk

 

A Google megbüntet a spam-nek tűnő linkek miatt, és hátrasorol.

 

Hogy döntsem el, hogy melyik link értékes és melyik káros?

 

Page Authority (PA) – mennyire tekintélyes az oldal/aloldal, ami a hivatkozást adja?

 

Ha tekintélyes oldalról, blogbejegyzésből kapunk linkeket, az lesz talán a legnagyobb hatással  a rangsorára.

 

Seo szakemberek több éves tesztelés során jutottak arra a következtetésre, hogy a „Page Authority” többet jelent, mint bármely más tényező. Ez azért van, mert a hiteles oldalakra mutató linkek több tekintélyt (vagy más néven PageRank-et) adnak át webhelyére.

 

Page Authority – Egy külső Google-től független cég, a SEOMOZ által használt mérőszám. Mióta a Page Rank frissítés kétségessé vált, érdemes egyéb a weboldalhoz köthető mérőszámokat figyelembe venni, mint például a Page Authority (PA), ami a weboldal egyes aloldalainak az értékét méri. A 0-100 közé eső érték egy matematikai képletre alapozva adja vissza, hogy az adott honlap milyen valószínűséggel ér el jó helyezést a SERP-ben. Minél nagyobb a szám, annál jobban teljesít a weboldal. Mivel a weboldalak erőssége keresőoptimalizáltsági állapotuktól függően változik, ezért a PA érték is folyamatos korrekción megy keresztül.

 

(Megjegyzés: Bár a Google nem osztja nyilvánosan a PageRank információit, továbbra is algoritmusuk alapját képezi).

 

Itt nézd meg, hogy egy oldalnak mekkora a tekintélye: Open Site Explorer

 

Ne ijedj meg: ha új a weboldalad, valószínűleg alacsony lesz a szám, mivel a SEOMOZ nem tudja lefedni az egész világhálót, viszont folyamatosan fejlődik.

 

Ezt a mérőszámot nem érdemes abszolút értéknek tekinteni.  Mivel ez egy összehasonlító eszköz, nem feltétlenül van „jó” vagy „rossz” Page Authority pontérték.

 

Arra jó, hogy összehasonlíts két weboldalt, hogy melyikről érdemesebb linket szerezni!

linképítés page authority keresőoptimalizálás

A Google Page Authority értéke

 

 

Domain Authority (DA)  – az egész honlap átfogó értékelése

 

Amíg a Page Authority érték csak egyetlen oldalra terjed ki, addig a Domain Authority a teljes honlapot értékeli. Mennyire hiteles az adott site?

 

Itt is 0 és 100 között van az értékelés. 20-as DA-ról 30-ra ezerszer könnyebb eljutni, mint mondjuk 70-ről 80-ra.

 

A nagyszámú, kiváló minőségű külső linkekkel (például a Wikipédia vagy a Google.com) rendelkező webhelyek a Domain Authority skála felső végén vannak, míg a kisvállalkozások és a kevesebb bejövő linket tartalmazó webhelyek esetében sokkal alacsonyabb a DA pontszám.

domain authority - linképítés 2017

A Wikipédia 100/100 DA értékkel igen tekintélyes weboldal

 

A vadonatúj webhelyek mindig „egyes” Domain Authority pontszámot kapnak.

A Domain Authority (tekintély) értéket célszerű összehasonlító mutatóként (nem abszolút, konkrét pontszámként) használni a keresési eredményekben végzett kutatások során.

A DA szám mutatja meg , hogy mely honlapnak lehet erősebb / linkprofilja. Mivel ez egy összehasonlító eszköz, nem feltétlenül van  „jó” vagy „rossz” Domain Authority pontszám.

 

Általánosságban elmondható, hogy a NYTimes.com webhelyről érkező linknek sokkal nagyobb hatása lesz, mint egy névtelen bloggertől kapott linknek.

Milyen külső linkek mutatnak a weboldalamra?

 

Itt is  megnézheted:
https://majestic.com/reports/site-explorer…

A lista nem teljes – főleg az ingyenes változatban! Arra viszont jó, hogy egy kicsit ráláss a konkurenciádra!

Linképítés árak

Nehéz meghatározni, hogy mennyibe kerül a linképítés. Nincs is külön ilyen szolgáltatásom, mert mint mondtam korábban, a tartalomépítés az első. Ha ez megvan, és technikailag is beállítottuk a céloldalakat, akkor Prémium szövegírás csomagban vagy  a havidíjas keresőoptimalizálás részeként természetesen minőségi linkekeket is építünk.

A keresőoptimalizálás és linképítés áráról részletesen tájékozódhatsz ITT!

 

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakértő

13+1 tény a SEO és az orgazmus kapcsolatáról

13+1 tény a SEO és az orgazmus kapcsolatáról

Tudod, hogy mi a különbség a szex, és a rollerezés között? Ha nem, akkor rollerezz még egy pár évig! 😉 Ha már tudsz az első kérdésre válaszolni, akkor elmondom, hogy függ össze a szex és a SEO. Meglepően sok hasonlóságot találtam. Ha végigolvasod a cikket, vidámabb és okosabb leszel (remélem). Nem mellékesen ajándékot helyeztem el a bejegyzés végén, amit megérdemelsz, ha túléled az agymenésemet!

1. A trágár szavak ragadnak

Észrevetted, hogy ha nehezen is ment az idegen nyelvek elsajátítása, a csúnya szavak valahogy mindig egyből megragadtak? Ez azzal függ össze, ami az egész anyagi világot mozgatja a pénz mellett: a szexszel.  Ezért is hozok most olyan példákat, ami segít a keresőoptimalizálás – mint idegen nyelv – alapjainak megértésében. Mondok pár csúnya szót: SEO, kulcsszókutatás, horgonyszöveg, strukturált adatok, longtail stb. Ha nem ismered a keresőoptimalizálás nyelvezetét, akkor nem érted pontosan, hogy mi ez, de ha elmondom huncut módon, hidd el, megjegyzed!

2. A SEO több mint egy aktus

Az aktus, amikor megteszel valamit. A szexben az aktus maga a szeretkezés, de hívjuk csak közösülésnek. A sikeres szerelmi élethez egy aktus nem elég, hanem kell valamiféle rendszeresség, kölcsönösség és kielégülés. A változatosság sem árt, hogy ne legyen unalmas. Ugyanakkor alkalmazkodni kell az újabb és újabb élethelyzetekhez. A szexuális hevület nem ugyanolyan intenzitású ifjúkorban mint több évtizedes együttlét után. Lássuk, hogy ez igaz-e a keresőoptimalizálásra!

3. Kell egy jó partner a SEO-hoz is!

A keresőoptimalizálásnak is előfeltétele, hogy lehetőleg ne magadnak csináld, hanem legyen egy vagy több partnered, akit megcélzol. Hú, ez elég durván hangzik! Maradjunk inkább egy partnernél. Ha mindenkire lövöldözöl, nem biztos, hogy lesz találat! Magyarul, mielőtt nekiállsz a gyerek- (akarom mondani) tartalomgyártásnak, lásd az ideális nőt vagy férfit, akivel szívesen “üzletelnél”. 

Most csak gondolj egyetlen emberre, aki a kedvenc ügyfeled!   Ha nincs olyan, akkor legyél te magad – és úgy írj bármit, hogy maximálisan őt szólítod meg és elégíted ki verbálisan (ne keverd össze a “verbálist” az “orálissal” – az a különbség, hogy az egyik lehet írásos, a másik nem). 😉

4. Legyen a partnernek orgazmusa!

Ha csak nyomod-nyomod a magadét, és nem nézed, hogy mi a jó a partnerednek, akkor nem sok jövőt jósolok a kapcsolatotoknak! A SEO nagyon hasonlít ehhez. A különbség csak az, hogy ha nem azt nyújtod, ami a leendő ügyfelednek érdekes lehet, akkor még a megismerkedési szakaszig sem jutsz el! Már eleve úgy kell nekiállni a dolognak, hogy maximálisan ki akarod elégíteni a másikat.!

A Google keresőoptimalizálás miről szól szerinted? Szerintem semmiről, mert a Google keresőt nem tudod optimalizálni. 😉 Viszont azt már tudom, hogy azok az emberek, akik beírják a Google-be a “Google keresőoptimalizálás” kifejezést, ők az én célcsoportom. Tudom, hogy arra gondolnak, hogy a Google találati listáján szeretnének élre törni hirdetések nélkül, de azt már nem biztos, hogy tudják, hogy nem a listát kell prütykölni, hanem valami mást. 

Ilyenkor nekem olyan tartalmat kell biztosítanom, amire majd az ügyfelek azt mondják: “Na ez az, amit kerestem! Ilyen jót még nem olvastam!”

5. A Google mint társközvetítő, akit szintén ki kell elégíteni

Úgy érzed, hogy megadtad a partnerednek, amit szeretne? A Google viszont tudja, hogy milyen vágyai vannak a potenciális ügyfeleidnek, mivel látja azt a sok millió kulcsszót, amit beírnak a keresőbe. 

Ez egy kicsit olyan, mint egy jól működő társkereső. Vegyük azt, hogy te keresed életed párját vagy egy alkalmi kapcsolatot, ezért megadod a paramétereket – minél részletesebben, annál jobb lesz a találat – majd a társközvetítő kilistázza a jelölteket. Egy jó közvetítő nemcsak azt látja, hogy magas, szőke és kékszemű társra van szükséged, hanem különféle algoritmusok segítségével nézi, hogy hol élsz, milyen státuszú személy lesz az ideális, illetve a korábbi tapasztalatokból kiindulva mi a preferenciád. Ha elégedetlen leszel a kínálattal, akkor másik társkereső szolgáltatást keresel.

A Google számára is az a biznisz, hogy ne keress más szolgáltatást, hiszen ott van a Yahoo a Bing, a Safari stb. Illetve egy csomó keresőmotor, amelyek közül több már csak emlék (AltaVista, Altavizsla, Heureka). Facebook, Amazon, Tiktok – ha a szerepük eltérő is, de konkurenciának számítanak a felhasználók adatainak és pénzének megszerzésében.

A Google (társközvetítő) adja a legrelevánsabb listát (bár ez sem mindig igaz), ezért ha azt szeretnéd, hogy te is ott legyél a nagyszerű “portfólióddal”, akkor tudnod kell, hogy kinek mi jön be, magyarul, meg kell szerezned a “paramétereket” (kulcsszavakat), amelyeket megadnak a magányos szívek. Itt jön képbe a kulcsszókutatás tudománya.

Sajnos van egy kis prostitúció íze is a dolognak, mivel a Google-t is ki kell elégíteni: vagy fizetsz (Google hirdetések) vagy kiszolgálod a legtitkosabb igényeket is. Vagyis olyan tartalmat közölsz és úgy, ahogy a Google elvárja. A legalapvetőbb dolog, hogy a “paramétereket”, vagyis a kulcsszavakat megjeleníted szöveges formában.

6. A keresőmotor is ki akar elégíteni: felül és alul

A Google nem bízza a véletlenre, hogy mit írj a keresőbe, hiszen könnyebb mindenkinek a dolga, ha kimondja helyetted a gondolataidat.

Elkezded begépelni, amit szeretnél, és máris jönnek a kulcsszó javaslatok. Így nem kell végigírni a több szóból álló kulcsszót (igen, a kulcsszó állhat több szóból). 

Ha az első oldalon nem találsz semmit, akkor a Google igyekszik alulról is kielégíteni, mégpedig úgy, hogy a lista alatt is találsz kulcsszó variációkat, így tovább finomíthatod a keresést.

Ezzel a módszerrel egy primitívebb kulcsszókutatás is kivitelezhető. Szívesen megmutatom, hogy hogyan.

7. A méret a lényeg? 

Sajnos igen, ha gyors eredményt akarsz, de ez csak a keresőoptimalizálásra vonatkozik! Számít a  kulcsszavak hossza. A legtöbben ott rontják el, hogy egy vagy két szóból álló kifejezésekre szeretnének kapásból feljönni, amire hatalmas a verseny. Pedig ott vannak a longtailek, azaz hosszúfarok kulcsszavak, amelyek nem is pont azért érdekesek, mert méretesek (sok szóból állnak), hanem mert specifikusak, sok van belőlük, kisebb rájuk a keresés, de könnyebb velük eredményt elérni! Igen, a SEO-ban a termékleírásoknál és  a cikkeknél kifejezetten több “hosszú farokra” kell rámenni!

A szöveges tartalom hossza is számít. A céloldaladon a szavak számában sem árt felülmúlni a konkurencia tartalmát. Érdemes akár 1000-2000 szavas cikkekben gondolkodni!

Ne felejtsd el, hogy elsősorban minőségben gondolkodj! 

8. Belefér néhány rövid menet?

Hát persze! A szerelmi élet sem pusztán több órás szexmaratonokról szól, hanem a rövid menet is pezsdítő lehet.

Ha webáruházad van vagy szótárt készítesz, akkor nem kell kilométeres szöveget írni. Nézd meg, hogy a kiszemelt kulcsszóra milyen tartalom jön fel. Csak azt kell túlszárnyalni! Néha az eredményt nem a szavak mennyiségével éred el, hanem az eredeti, kulcsszavakra optimalizált tartalommal.

9. Fontos a rendszeresség

Ahogy az egészséges párkapcsolatban, úgy a keresőoptimalizálásban is lényeges a rendszeresség. Ha csak nem kizárólag gyermeknemzés miatt élsz házaséletet, hanem örömszerzés céljából is, akkor valószínűleg többször történik kielégülés.

Sokan azt gondolják elég egyszer “beseózni” a honlapot – aztán csókolom. Ha ez a módszer hoz is eredményt kezdetben, szépen lassan hátrasorolódsz, mivel a frissesség sokat számít. Az ügyfeleid is értékelik, ha hasznos tartalmat nyújtasz, és ezzel is erősíted a szakértői státuszodat. 

Nagyon érdekes, hogy egy új, jól optimalizált cikk az egész honlapra is kihat sokszor, és ott is tapasztalhatsz javulást, ahol nem is gondolod. Ugyanúgy, ahogy a  rendszeres házasélet is javítja a lelki és testi egészséget.

10. Jól linkeld meg!

Ezt a mondatot többféleképpen hangsúlyozhatjuk. A lényeg a linképítés, ha a legjobb szöveges tartalmat nyújtottad előtte: verbálisan (khm-khm) kielégíted a partnert, rásegítesz egy kis médiatartalommal, akkor jöhet a linkelés. Ne előtte linkelj, csak ha megtörtént minimum egy orgazmus. 

Ez azt jelenti, hogy több releváns helyről szerezz kattintható hivatkozást a kész tartalomra. Ha arra helyezzük a hangsúlyt, hogy “jól”, ez azt jelenti, hogy nem veszünk egy csomó szemét linket, nem csupán nofollow linkekkel akarunk csak előnyhöz jutni (pl. fórum hozzászólásokból, Facebook megosztásból), hanem fokozatosan – pl. hetente 2-5 értékes linkkel megtámogatjuk a honlapunkat.  

11. Ifjúkori lendület vs. lenyugvó nap ereje

Ha új honlappal állsz elő az online térben, akkor az első évben jobban meg kell nyomni a keresőoptimalizálást. Ahol nagy a verseny, ott előfordulhat, hogy hetente kell új kulcsszóra optimalizált tartalmat létrehozni, hogy egy év múlva ott legyél az első oldalon a számodra fontos kulcsszavakra! Ha úgy érzed, hogy nincs erre kapacitásod, mégis tedd meg az első lépéseket az elején. Néha egy jól megírt cikk vagy újrafogalmazott tartalom pár fenékbe rúgással (majdnem mást írtam) felérő linkkel meglepő eredményeket hoz!

Sokan mondják – én is – hogy a SEO egy életre szól. Tapasztalatból mondom, hogy ha beérik egy honlap, azért hátradőlhetsz, nem kell mindig prütykölni. Viszont, ha feltűnik egy új vetélytárs, újra felkötheted a gatyát. Pont ezért nem árt, ha nem ereszted el annyira magad, hogy már nem leszel kívánatos a partnerednek, és inkább friss húst keres a piacon! Hidd el, abból nem lesz hiány!

12. A változás szele

Amitől mindenki fél, hogy mi lesz, ha megváltoznak a dolgok, és már nem megy úgy a szerelmi élet, mint korábban. Sajnos azt kell mondanom, hogy egy dolog biztos: a változás. Ez nem feltétlenül rossz. 

Ahogy az életben is: a terhesség, szülés, betegség, lelki problémák, öregedés kihat a szexualitásra, úgy a keresőoptimalizálásban a Google büntetéstől és algoritmus változástól szokás rettegni. A büntetésre kicsi az esély, az algoritmus frissítés viszont elkerülhetetlen. Ha a legjobbat nyújtod, akkor ha meg is reccsen a honlapod átmenetileg, nincs mitől félni. Be kell tartani a Google játékszabályait, amit az irányelveiben is közöl. 

Sokan megijednek, ha nem úgy teljesít a honlap, mint pár hónapja, pedig ennek az oka gyakran a szezonalitás. A szülés utáni állapot és a kisbabás korszak sem tart örökké. Ha csökken is a libidó (kulcsszó keresések száma), van egyfajta természetes regenerálódás, amit ki kell várni. Tudni kell, hogy mikor, minek van az ideje.

Sajnos ahogy a Google találati lista egyre jobban fejlődik, annál kisebb az esély arra, hogy az organikus első helyezéssel ugyanazt az eredményt hozd, mint korábban: mivel pl. a Google Shopping, térképek, hirdetések útban lesznek. 

A Google is egyre szebb testű (lehetőleg fizetős) partnert nyom az orrunk elé. Ez azt jelenti, hogy keresőoptimalizálásnak leáldozott? Dehogy! Csak alkalmazkodni kell! Mindig vannak újabb és újabb lehetőségek a keresőmarketingben.

13. Maradj hűséges!

Ha eszedbe jut egy teljesen más téma, mint amiről eddig a weboldalad szólt, akkor kezdj tiszta lapot, vagyis szentelj egy új honlapot az új témának! Ha nem akarsz romlást, a már meglévő eredményben, ne zavard össze a Google-t! Olyan ez, mintha az új fiatal szeretődet befektetnéd a hitvesi ágyba. Most akkor kié az ágy? Kérdezi a Google.

A másik véglet, hogy ugyanarra a témára veszel egy csomó domaint, és ugyanazt a tartalmat töltöd mindenhova, duplikálva, megsokszorozva az eddigi sikertelenségeidet. Ez pedig arra hasonlít, amikor az ember újabb és újabb kapcsolatba kezd, és nem tanul a hibáiból. Ehelyett válaszd ki az igazit, és abba fektesd az energiádat.

A házasságban nincs helye a szeretőknek, de a keresőoptimalizálásban egy-egy kisegítő megoldás, támogató honlap belefér, de csak ha tudod, hogy mit csinálsz. Amúgy akkora katyvasz lesz, hogy nincs az a házassági vagy SEO tanácsadó, aki ki tudja bogozni. Vagy ha van is, nem ez lesz a szakértő kedvenc projektje.

+1 A szex és a SEO is tanulható!

A rossz hír, hogy leginkább a gyakorlat szüli a mestert, tehát a legtöbbet tapasztalatból fogsz tanulni legyen szó szexről vagy keresőoptimalizálásról. A szexuális életed nem fogom fellendíteni – bár szerintem ehhez is adtam burkoltan néhány jó ötletet – de amit a SEO-ról írtam, azt alaposan meg tudom tanítani neked. Szívesen adok SEO órákat Skype-on vagy Google Meet-en is. A hangulat és az AHA-élmény garantált! 

Viszont most inkább egy nagyszerű online SEO képzést ajánlok a figyelmedben, ami a abszolút gyakorlatorientált – több mint 60 videós leckével. Megmutatom, hogy nekem mi működik – ez más lesz mint a többi SEO tanfolyam!

Mit szólnál, ha megnézhetnél 10 leckét ingyen a Google első oldal – Profi SEO cikkírás tanfolyamból? Kattints ide!

Ügyfél avatár, vevő persona – célcsoport meghatározás

Ügyfél avatár, vevő persona – célcsoport meghatározás

A SEO projektjek alapvető eleme a célcsoport meghatározása. Mielőtt nekivágunk a havi díjas keresőoptimalizálásnak vagy a SEO szövegírásnak, tisztázni kell, hogy a honlap kinek szól, hol van a célközönség? Az ügyfél avatár (Marketing Avatar), vevő persona (buyer persona/customer persona) megalkotása nem is olyan egyszerű feladat. Mit jelent ez egyáltalán? erről szól a következő cikk.

Mit jelent az Avatar vagy Persona kifejezés?

Ha értékesítéssel foglalkozol, akkor kinek adsz el? Ismered az ügyfeleid jellemzőit? Ahhoz, hogy jól sikerüljön a kereőoptimalizálás vagy bármilyen marketingkampány – nem árt tudni, hogy kihez is szólunk. Minél pontosabban célzunk a képzeletbeli vagy nagyon is valóságos személyekre, annál jobb lesz a találat.

A persona latin eredetű szó – jelentése személy. Mi is használjuk a „perszóna” kifejezést – bár kissé pejoratív értelemben. Talán azért, mert a „persona non grata” – vagyis nem kívánatos személyből kophatott le. De jó, hogy tanultam latint! 😉

Mivel a szankszrit nyelv nem az erősségem, ezért szótárban néztem meg az avatár szó pontos jelentését (bár a filmbéli kék lények adnak némi támpontot). 🙂

avatár, avatára, avatar (főnév)

VallásTestet öltés; A hindu vallásban egy szellemi lény, avagy istenség testet öltése ember vagy állat formájában.

Wikiszótár

A marketingszakemberek a „Buyer Persona”, ügyfél, célcsoport, vásárló, fogyasztó vagy „Avatar” kifejezéseket használják, amikor jellemezni kívánják azokat az embereket, akiknek el akarunk adni valamilyen terméket vagy szolgálatatást.

A saját álomügyfeleim 🙂 – Nyugi! Te is benne vagy! 🙂

Miért van szükségünk vevő-personára vagy ügyfél-avatárra?

Egyszerű a válasz: a „célzás” miatt. A lényeg, hogy öltsön testet a célszemély, mielőtt lövöldözni kezdünk. 😉

Minél inkább megfelel a hirdetés, marketing vagy a blogbejegyzés a potenciális ügyfelek igényeinek, annál kedvezőbb lesz a fogadtatás, és hatékonyabb lesz a vevőszerzés.

Ahhoz, hogy üzeneteinket és kampányainkat a megcélzott ügyfelekhez igazítsuk, tudnunk kell, milyenek ezek a hús-vér emberek, és mit szeretnek. Ehhez kell meghatároznunk egy archetipikus modellt az egyes vásárlócsoportokról. (Elérkeztünk az ógörög nyelvhez).

Ez a modell az ügyfél „persona” vagy „avatár”. Ebben a cikkben szabadon használom célszemélyre vonatkozó kifejezéseket, akkor is , ha nem teljesen ugyanzt jelenti a „buyer persona” és mondjunk a „marketing avatar”. A szakdolgozat írók kutassanak tovább a témában, mi pedig térjünk végre a lényegre!

Hogyan hozzunk létre vevő personát?

A reklámozás végső célja mindig is az volt, hogy a megfelelő csatornán keresztül mindenkinek a megfelelő hirdetést jelenítse meg, éppen a megfelelő időben. A personák lehetővé teszik, hogy megközelítsük ezt az ideált.

Hozzuk létre personákat külön-külön célcsoportokra szabva! Ha egyszerre akarunk mindenkire lőni, maximum véletlenül fogunk csak eltalálni valakit!

Minél pontosabb kép jelenik meg a szemünk előtt a célszemélyekről , annál jobb lesz a kommunikáció kialakítása velük. Itt van egy lista azokról a jellemzőkről, amelyek segítenek az ideális vevő- vagy ügyfélkép kialakításában:

A persona vagy avatar jellemzői – Kik ők?


Kezdjük az alapvető demográfiai adatokkal, például:

  • Kor
  • Nem
  • Társadalmi csoport
  • Lakóhely: városi, külvárosi, vidéki
  • Iskolázottság
  • Számítógépes ismeretek
  • Családi állapot, gyerekek
  • Foglalkozás és munkatípus
  • Képességek
  • Anyagi helyzet
  • Bevételi szint

Érdemes nevet adni az avatárjainknak. Legegyszerűbb annak az ismerősünknek, meglévő ügyfelünknek a keresztnevét adni, aki a legjobban hasonlít a perszónánkra.

Mi érdekli őket?


Ezután vizsgáljuk meg az érdeklődési körüket – vajon hogy tud az általunk kínált termék vagy szolgáltatás ezekhez kapcsolódni?

  • Munka vagy szakmai érdeklődés
  • Szabadidő: sport, zene, hobbi vagy társas tevékenység
  • Azok a helyek, amelyeket szívesen meglátogatnak, például üzletek, rendezvények, kulturális létesítmények
  • Online tevékenységeik: például weboldalak, közösségi média
  • Az általuk követett márkák és személyiségek
  • Honnan vásárolnak a miénkhez hasonló termékeket
  • Honnan szereznek infót?
  • Az általuk olvasott magazinok
  • A nekik tetsző könyvek

Mi ragadja meg a figyelmüket?

Hogyan fogjuk felkelteni az érdeklődésüket?

  • Milyen kihívásokkal néznek szembe a személyes vagy munkahelyi életükben
  • Fájdalompontok
  • Értékek és személyes preferenciák
  • Vágyak és törekvések
  • Mit vár el tőlük a külvilág?
  • Csalódások, problémák és félelmek
  • Milyen az énképük?

Hogyan alakíthatjuk őket vevőkké?


Miután elértük a célcsoportunkat, mert megértettük a szükségleteiket, szokásaikat, félelmeiket, stb., a következő lépés, hogy az olvasóból, érdeklődőből vásárlókat konvertáljunk. Ehhez meg kell értenünk a vásárlási szokásaikat.

  • Hogyan hoznak vásárlási döntést?
  • Milyen kifogásokat tehetnek?
  • Ki befolyásolja döntéseiket?
  • Milyen döntéshozó értékek vezérlik őket?
  • Mi az, amit azonnal akarnak?
  • Mivel lehet meggyőzni őket, hogy jól döntenek, ha minket választanak?
  • Mennyibe kerül a vevőszerzés?
  • Minőség és megbízhatóság – mit jelent a szemükben?
  • Presztízs és valahova tartozás
  • Milyen eredményeket akarnak?
  • Mitől érzik jól magukat, amikor vásárolnak?

A cikk elolvasása után valószínűleg még számtalan kérdés merül fel benned. Pl. Hogy mindez hogy néz ki a gyakorlatban?

A profi SEO szövegírás tanfolyamomon erről is beszélek eléggé szájbaraágósan, videós magyarázattal…

Jelentkezz a képre kattintva!

Forrás: Pocketbook

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Tudj meg mindent a meta leírásról! Mit jelent a meta description? Mi a szerepe a SEO-ban? Rangsorolási tényező még 2020-ban? Mi változott 2017-től? Hol található a meta description tag? Miért jelenít meg mindig mást a Google a találati lista kivonataiban? Mekkora a leírás ideális hossza? A WordPress-ben a Yoast SEO plugin beállítást hogy kell elvégezni, ha egyedi meta leírást akarunk adni az oldalaknak? “Google meta tags test” – online “description SEO length” ellenőrző eszközök. Az összes fenti kérdésekre megpróbálok válaszolni az eddigi keresőoptimalizálási tapasztalataim alapján, illetve plusz tippeket kaphatsz, ha végigolvasod ezt az igencsak hosszúra sikeredett de olvasmányos cikket.

h

Meta leírás és Google SEO 2020 - tartalomjegyzék

$

Mit jelent a meta description (meta leírás)?

$

Meta leírás a Google felületén

$

Meta description hossza 2017, 2018, 2019 és 2020 - mi változott?

$

Miért fontos a meta leírás? Valóban SEO rangsorolási tényező?

$

7 tipp a meta description optimalizálásához

$

Hol találjuk a meta name description tag-et?

$

WordPress Yoast SEO meta description beállítás

$

Ellenőrző eszközök: “description seo length”, “google meta tags test”

Nézd meg videón a meta leírásról szóló cikkem összefoglalását!

 

 

Mit jelent a meta description?

A meta description angol kifejezés magyarul meta leírást jelent. 

A meta adatok (meta data, meta tag) rendszerint nem jelennek meg a honlap látható felületén, de a kis keresőrobotok “látják” őket. Ezzel “üzenünk” Brüsszelnek  (akarom mondani) a Google-nek és társainak, hogy miről szól a honlapunk. Ilyen metaadat a title, a meta keyword és a meta description

Hogy mennyire veszi ezeket komolyan a Google, az kérdéses. A meta kulcsszavakat semennyire. A title helyes beállításával viszont sokat dobhatunk az adott oldal helyezésén. A meta leírás jelentősége a rangsorolásban seós szakmai körökben is vitatott. Ezt később részletesen kifejtem. 

Nem biztos, hogy a fenti  idegen szavakkal való dobálózás sokat segített, ezért megpróbálom konyhanyelven leírni és példákkal szemléltetni, hogy mit jelent a meta leírás.  

A keresőmotorok felületén, amikor rákeresel valamire ( beírod az egy vagy több tagból álló kulcsszót), akkor megjelenik a találati lista. A cím alatt jön az URL majd általában két soros szövegrész következik. Ezt tekinthetjük meta leírásnak. Már persze, ha ezt tudatosan alkalmazzuk. 

Például WordPress honlapok esetében a “honlap egy soros leírásánál” szoktunk írni valami “frappáns” dolgot, jeligét, idézetet meg egyéb huncutságot. Általában ez jelenik meg a honlap főoldalának meta leírásaként. Ha nem adunk meg semmit, akkor valamit “behúz” helyette a Google illetve az aktuális keresőmotor: pl. az első bekezdést, a menüsort vagy azt a szövegrészt, ami a leginkább választ ad a keresésre

A meta leírás az, amivel “eladod” az adott weboldalt. Az sem jó, ha hülyeségekre pazarlod, és az sem, ha nem határozod meg a tartalmát. Ami talán még rosszabb, hogy beállítod, de minden oldalon ugyanaz lesz a meta leírás. Egy SEO elemzéskor a szoftverek ezeket hibaként jelzik.

Az is előfordulhat, hogy szépen és tudatosan beállítod, a Google mégis mást jelenít meg. Ilyenkor jön a felesleges pánik, pedig nincs semmi gond. Nézzük meg miért…

Hol és hogyan jelenik meg a meta leírás a Google felületén?

Nagyjából így mutatja a Google azt a kivonatot, amit mi leírásként megadunk:

Title rész, itt szerepeljen a kulcsszó, lehet több is – Márkaneved (title)

valami.hu/meta-leiras-meta-description (URL)

Ez a meta leírás. Itt is szerepeljen pár kulcsszó, de ne gyagya felsorolásként! Legyen benne marketingfogás is. Pl. ingyenes házhozszállítás stb… (meta leírás)

meta adatok - meta leírás

A meta leírás ránézésre két sor. Mindig van egy aktuális hossz, amit a találati listán megjelenik. Ez kb. 150-160 karaktert jelent,  de a Google  inkább pixelben határozza meg a maximális hosszt, mint karakterben.

 

A Google találati listán (angolul SERP)  látható hosszúság a keresési lekérdezéstől is függ. Ahogy látjuk a lenti ábrákon, a Google félkövér betűvel emeli ki a title-ben és a meta leírásban szereplő szavakat, amikor azok megegyeznek a kereső lekérdezésében szereplő szavakkal. A félkövér kiemelés, a kerek betűk, a kötőjel,  több helyet foglalnak el mint a függőleges elválasztó és a “sovány” karakterek, ezért  a Google a pixelszámítás miatt “megcsonkolhatja”, levághatja a karakterben gondosan kiszámított és megírt leírásunkat. Néha dátumot vagy egyéb adatot is behúz, ezért még kevesebb hely jut az általunk megadott szöveges részre.

metaleírás Google

Akármilyen jól is állítjuk be a weboldalunk meta leírását, a  Google fenntartja a jogot, hogy azt jelenítsen meg, amit akar. Ezt el kell fogadni. A  keresőbe írt kulcsszavak alapján dinamikusan megváltoztathatja a title-t és a  meta leírást is. Tehát ugyanaz az oldal a találati listán többféleképpen is megjelenhet. A fenti képen a Google figyelembe vette az általunk megadott meta description-t. Itt lent pedig azt látjuk, hogy a cikk közepéből kiemelte a keresési szándékra leginkább választ adó részt. 

meta leírás változat Google

Azt is megállapíthatjuk, hogy nem kell rágörcsölni a pontos kulcsszavakra. Lehet ragozni, szét lehet szedni őket. A Google szépen össze tudja ollózni (lásd a képen a “legelső” kifejezésből kiszedte az “első” szót), még akkor is, ha mondjuk más szoftverek és bővítmények (pl. Yoast) nem értik a ragozott alakot. Arra azért érdemes figyelni, hogy a kulcsszavak közül a hosszabb változatot részesítsük előnybe, mert a rövidből nem biztos, hogy a hosszút tudja értelmezni. 

 

Egy kis poén. Rákerestem egy bizonyos kontextusban a “birs velő” kulcsszóra, és annyira nem volt rá találat, hogy a mi cikkünknél, ami nem erről szól, de mégiscsak birs a témája, úgy hozta be a meta leírást, hogy “birs való”.

 

Ez mutatja, hogy az “elírást” is kezeli. Ha rosszul gépeljük be a keresést, vagy a Google azt hiszi, hogy másra gondolunk, mert alig keresik az általunk célzott kulcsszót, megpróbál “segíteni”.

Meta description hossza 2017,  2018, 2019 és 2020 – mi változott?

A meta leírás hosszát 2020-ban 120-158 karakter közé érdemes belőni, ami maximum 920 pixelt jelent egy normál asztali gép kijelzőjén, ha megnézzük a Google találati oldalát.

A mobilon viszont már csak kb. 680px (kb. 120 karakter) a maximális meta description hossza.

Más keresőmotorok – a Bing és a Yahoo – pedig cirka 980 képpont (kb. 168 karakter) méretű meta leírást jelenítenek meg. 

Éveken keresztül ez a rövid 120-160 karakter hosszú metaleírások voltak láthatóak a Google felületén, majd a 2017-es esztendő végén 230-320 karakternyi szöveget engedélyezett, amivel jobb felhasználói élményt szerettek volna nyújtani a keresőmotor használóinak. Elindult az ész nélküli SEO munka: duplázzuk meg mindenhol a meta leírás hosszát, mert ez kell a Google-nak!

Azután gondolt egyet a Google, és  2018 nyarán visszaállította a rövid változatot. Akkor lehetett mindent elölről kezdeni!  

Danny Sullivan, a Google hivatalos nyilatkozatában próbálta megnyugtatni a kedélyeket:

Keresési snippetek (kivonatok) átlagban rövidebbek, mint az elmúlt hetekben, bár kissé hosszabbak, mint a tavaly decemberben végzett módosítás előtt.

Bevallom, hogy 2017 végén mi csak az új tartalmakhoz írtunk hosszú 300 karakteres meta leírást, a régieket hagytuk. A 2018-as Google változtatás után nem írtunk át semmit, a hosszú meta leírást is hagytuk úgy, ahogy volt.

Gyakran előfordul, hogy eleve hosszabb lesz a meta leírásunk, mint amennyit az aktuális év enged, de ezen kár görcsölni. Ilyenkor arra kell koncentrálni, hogy már a szöveg elején írjuk le a legfontosabbakat. Amikor a Google levágja a meta description-t, akkor …-tal jelzi, hogy van további mondanivaló. A 3 pont akár fel is keltheti a kíváncsiságot, és már csak emiatt is rákattintanak a weboldalunkra. 

2019-ben kb. ugyanaz volt elmondható, mint 2018-ban – a meta description tag-et 120 és 158 karakter között illett tartani. 

Mivel a Google eléggé dinamikusan változtatja a találati lista megjelenését és a snippet-ek hosszát évről évre, illetve a kereséseknek megfelelően, mi is legyünk dinamikusak és ne stagnáljunk le ilyen részleteknél. Akkor sincs gond, ha 1000 szavas leírást adunk 🙂 – mivel a Google ebbe nem szól bele, csak éppen azt jelenít meg, amit jónak gondol. 

Miért fontos a meta leírás? Valóban SEO rangsorolási tényező?

Szerintem a meta description fontos, de annyira nem, hogy keresőoptimalizálás szempontjából túlságosan “ráizguljunk” a témára. 

Jogosan tehetjük fel a  kérdést, hogy ha ennyit variál a Google, és még a kivonatokat is “átírja”, érdemes-e egyáltalán bajlódni ezekkel a meta címkékkel? A MOZ  végzett erről egy felmérést. Megvizsgált 70 059 meta description-t  (kimaradtak azok az oldalak, ahol nem határozták meg ezt a meta elemet ). Ezek közül alig egyharmadnyit (35,9%)  jelenített meg a Google az eredeti formájában.

Jóval magasabb az arány (55%), ha figyelembe vesszük, hogy a Google felhasználja az általunk megadott metaleírást, csak egy részét levágja, máskor pedig kiegészíti.  Az esetek többségében a Google egyszerűen csak pontot tett a szöveg végére, mivel ragaszkodik a teljes mondathoz. 

El kell ismernünk, hogy a Wikipedia aloldalai eléggé jól szerepelnek a Google találati listáján, pedig egyáltalán nincs eredeti meta leírás, nem vette senki a fáradtságot, hogy írjon két sort, ami a keresőoptimalizálást segítheti. Ha így nézzük, nem számít a meta leírás, mert úgyis elől van a találati listán.

Hosszú évekkel ezelőtt – írja a Searchmetrics –   igen fontos SEO rangsorolási tényező volt a kulcsszavak  meta leírásban  való szerepeltetése. Manapság a leírás tartalmának minősége és relevanciája sokkal fontosabb szerepet játszik a kódrészlet optimalizálásában. A kiváló minőségű metaleírás növelheti a forgalmat és a CTR-t (átkattintási arány), mivel a releváns kivonat arra ösztönzi a felhasználót, hogy rákattintson a keresési eredményre. 

A keresőmotorok által a webhely rangsorolására alkalmazott kritériumok egyre differenciáltabbak és összetettebbek. Az internetes keresés első éveiben, az évezred elején az oldal optimalizálásának egyik legfontosabb eleme volt a meta description tag meghatározása. Mindenki arra törekedett, hogy felsorolásszerűen teletömje a meta leírást azokkal a kulcsszavakkal, amelyekkel jó helyezést szeretne elérni. .

2009-ben, viszonylag későn, a Google kijelentette, hogy a meta kulcsszavak és a meta leírások már nem gyakorolnak meghatározó hatást rangsorolási algoritmusaikra. A keresőmotorok manipulálására tervezett kulcsszó zsúfolás értéke egyre inkább csökkent, mivel ezek a felhasználói élménynek nem igazán felelnek meg.

7 tipp a meta description optimalizálásához

Milyen a jó meta leírás? 

  1. Tömör és lényegre törő:  Két-három rövid mondatot érdemes használni. A felhasználó a találati listán  keresztül rögtön választ keres a  kérdéseire – és ideális esetben már a meta leírásból is ki kell derülni, hogy itt a válasz.
  2. Cselekvésre ösztönzés: A leírásnak mindig kattintásra ingerlőnek kell lenni
  3. Téma: A célzott oldal témáját röviden és tömören kell összefoglalni, hogy a felhasználó tudja, mire számíthat.
  4. Kulcsszó: Ajánlatos az oldal fő kulcsszavait  használni a leírásban. Noha ez nem annyira rangsorolási tényező (lásd fent), ha egyezik a keresett kifejezéssel, a Google automatikusan kiemeli ezt a szót a kivonatban. Így pedig feltűnőbb lesz a leírásunk.
  5. Egyediség: Minden leírásnak egyedinek kell lennie, csakúgy, mint a title tag-nek. 
  6. Speciális karakterek: A HTML kódok segítségével speciális, nem alfanumerikus karaktereket lehet beilleszteni a leírásba, például szíveket vagy más szimbólumokat. Így odavonzza a tekintetet. Ne essünk túlzásba, mert akár akár ronthatja is a felhasználói élményt!
  7. Optimalizáljuk inkább a fő tartalmat: Ha nem akarunk meta leírást készíteni, akkor próbáljuk a  legérdekesebb mondanivalót a célzott kulcsszavakkal a fő tartalom első 120 karakterében elhelyezni, hogy mind a keresőmotor felületén mind a közösségi médiában ez a kivonat jelenjen meg!

Én szoktam  kulcsszavak elhelyezni a meta leírásban. Bár bevallom, nem teszteltem, hogy mi lenne, ha csak marketing szöveget írnék.  Ugyanakkor egyre gyakrabban előfordul, hogy ha jól megírok egy cikket, és gondosan optimalizálom a címet és az első bekezdést, akkor nem írok külön title-t vagy metaleírást, hiszen nagy valószínűség szerint pontosan az fog megjelenni a találati listán, ami leginkább megfelel a keresési szándéknak. Ilyenkor rendszerint viszontlátom a cikk címét (kicsit levágva) és az első bekezdés első mondatait. 

Hol találjuk a meta name description tag-et?

Ha be akarjuk állítani, vagy csak ellenőrizni szeretnénk a meta leírást, akkor nyissuk meg a böngészőben a vizsgálandó weboldalt. Nyomjuk meg a  CTRL+ U betűkombinációt, és a legtöbb böngésző (Google Chrome, Firefox, Opera) behozza az adott oldal forráskódját. 

Ne ijedjünk meg a sok kódtól!  Ilyesmit kell keresnünk:

<meta name="description" content="Az oldal leírása" />

“Az oldal leírása” rész fogja tartalmazni azt az információt, amit meta leírásként megadtunk.

Ha nem látod, mert van egy csomó hasonló “meta” kezdetű kód, akkor nyomj egy CTRL + F billentyűkombinációt, és a megjelenő kereső mezőbe írd be, hogy description. Én így szoktam pillanatok alatt beazonosítani, hogy ki van-e töltve egyáltalán. Ha nem találjuk ezt a kód részletet, akkor valószínűleg nem lett megadva. Persze más SEO eszközökkel is ellenőrizhetjük egy gombnyomással. Erről is lesz szó!

WordPress Yoast SEO meta description beállítás

Ha WordPress alapú a honlapod, akkor a Yoast SEO plugin (bővítmény) mankót nyújt a meta leírás beállításához. A bővítményt rendszeresen frissítik, itthon pedig megpróbálják “magyarítani”, de a nagyobb frissítések után általában megint minden angolul jelenik meg. Írtam egy kis cikket, hogy mi-mit jelent angolul és magyarul a Yoast beállításánál. Ezt itt olvashatod el: Yoast SEO magyar fordítás

Amikor létrehozol egy oldalt vagy bejegyzést, a szerkesztő felületen (rendszerint a cikk alatt) megjelenik a Yoast SEO beállítási lehetőség. A lenti képen látható, hogy a meta leírást a “Kivonat szerkesztése” gomb megnyitása után lehet beállítani. Most még magát a cikket nem írtam meg, csak adtam egy hülye címet, és egyből a Yoast-ra ugrottam:

Yoast SEO plugin meta description beállítás

A gombra kattintva megjelenik a SEO cím (title), a Keresőbarát név és a Metaleírás szerkesztésének lehetősége. 

Amint látható, a title az általunk adott címből, oldalszámból (ez nem lényeg most), az elválasztó vonalból (ami legyen keskeny) és a honlap elnevezéséből fog állni. Ezt az egészet ki is törölhetjük, és átírhatjuk olyanra, amilyenre szeretnénk, hogy megjelenjen a Google találati listán. 

A keresőbarát név (slug) maradjon úgy, ahogy van, majd mentéskor megváltozik. Illetve az URL szerkesztésénél is javíthatjuk, rövidíthetjük. Egyet ne csináljunk, ne írjuk át utólag, mert könnyen 404-es oldal lesz az eredmény!

A meta leírást viszont nyugodtan töltsük ki a legjobb tudásunk szerint. A Yoast eleve hoz egy “Google szimulátort”. Alapbeállításként a mobilos nézet jelenik meg kiemelt képpel (ez most hiányzik, mert még nem raktam fel), a számítógépes nézethez a kivonat szerkesztő felső sorában át kell kapcsolni a “Mobile Result” helyett a “Desktop Result”-ra. Ott nem lesz látható a kiemelt kép, de ne ijedjünk meg! Ez így van rendjén.

Szerkesztés után ne felejtsünk el a “Kivonat szerkesztő bezárása” gombra  nyomni, majd frissítsük vagy élesítsük az oldalt, hogy a változások ne vesszenek el! 

Kis idő még kell, mire a Google figyelembe veszi a változtatást, ha mondjuk a régi meta description-t átírtuk egy újra, hogy jobb legyen a honlapra kattintási arány.

Amit még fontos megjegyezni, hogy a Yoast nem ismeri a szavak ragozott formáját, a Google viszont igen. Ezért ne támaszkodjunk teljes mértékben a Yoast SEO javaslataira, ha pl. azt mondja, hogy hiányzik a kulcsszó valamelyik meta tag-ből, csak mert toldalékosan jelenik meg. 

A kis narancssárga csík zöldre fog váltani, ha a Yoast “elégedett lesz” a meta leírás hosszával. Ha túlcsordulunk az sem gond!

Ellenőrző eszközök: “description seo length”, “google meta tags test”

Ha nem WordPress oldalunk van, vagy csak szeretnénk ellenőrizni, hogy a meta tag-ek nagyjából jól vannak-e beállítva, többféle eszközt használhatunk: Google Chrome bővítményeket, és online meta description length eszközöket, stb. Valamelyik ellenőrző eszközt már nem frissítették egy jó ideje, ezért lehet, hogy nem a megfelelő meta leírás hosszt fogja mutatni. 

Írjuk a keresőbe valamelyik kifejezést:

  • description seo length
  • google meta tags test
  • meta description checker
  • description content

A találati listán kedvünkre válogathatunk:

Egy pillanat alatt megnézhetjük bármelyik oldal meta adatait és SEO hibáit, ha letöltjük valamelyik Google Chrome bővítményt a böngészőnkbe:

A hibajelzéseket nem mindig kell komolyan venni, ha például azt jelzi valamelyik tool, hogy “missing meta keyword”, vagyis hiányzik a meta kulcsszó címke, akkor SEO meta tag ellenőrző eszköz nem veszi figyelembe, hogy a meta kulcsszavakat már rég nem kell beállítani. Én is csak arra használom, hogy a konkurencia elemzés során megnézzem, hogy milyen kulcsszavakat tartanak fontosnak, magyarul el lehet lopni az ellenfél honlapjának stratégiáját. Persze ez túlzás, mert aki nem ért a keresőoptimalizáláshoz, ide is hülyeségeket ír. 

Ha biztosra akarsz menni a keresőoptimalizálással kapcsolatban, akkor keress olyan SEO szakembert, aki tudja, hogy milyen kulcsszavakat kell megcélozni, és akár meg is tanítja neked, hogy kell a saját weboldaladat optimalizálni!

Chat GPT SEO tanfolyam az alapoktól – haladó szintig Egyszerű SEO trükkök elfoglalt embereknek

Chat GPT SEO - elveszi a munkánkat? veszéleyek, előnyök, hétrányok, hogy kell regisztrálni?

Vélemények Antal-Pap Judit SEO szakértőről

Zsolt Antal
Zsolt Antal
08:21 31 Jan 24
Andras Csaszi
Andras Csaszi
09:07 03 Dec 23
Szuper hasznos tanácsadás és kellően mély elemzés.
arpad kondi
arpad kondi
15:26 26 Jul 23
János Szabó
János Szabó
14:45 27 Jun 22
Az Antikaotika-design + SEO kiemelkedő hozzáértéssel ad tanácsokat és a nem vagy alig említhető SEO ismeretekkel rendelkező web lap tulajdonos ingyenesen kap értékelést a weblapjáról.
Szilvia Balogh
Szilvia Balogh
10:10 13 Jun 22
Szilvia Ságiné
Szilvia Ságiné
08:55 09 May 22
Nagy Andor
Nagy Andor
17:58 06 Mar 22
Kiváló!
Károly Vasvári
Károly Vasvári
15:48 17 Jan 22
Sok hasznos tippet kaptam a személyre szabott videóban (olyan dolgokról is, amiről azt hittem, hogy tudom), ajánlom!
Ferencné Hanis
Ferencné Hanis
03:10 01 Dec 21
Kedves, segítőkész hölgy.
Eva Magyari
Eva Magyari
17:51 15 Apr 21
Judit kiváló és nagyon lelkiismeretes SEO tanácsadó. Honlapom teljesítménye látványosan javult, mióta együtt dolgozunk. Szívből ajánlom mindenkinek, aki szeretné, hogy honlapja jobban teljesítsen. Bár az együttműködésünk előtt sok SEO tanfolyamot elvégeztem és így sok mindent tudtam keresőoptimalizálás témában, Judittal való együttműködés és tanácsadása mégis rengeteg újdonságot, a gyakorlatban alkalmazható, hasznos tudást adott számomra, ami számokkal is mérhető.
Kriszti Pataki
Kriszti Pataki
09:40 14 Apr 21
Egy ingyenes elemzéssel nézettem át induló vállalkozásom honlapját Judittal. Jóval felülmúlta a várakozásaimat annyi hasznos információt kaptam tőle. Így igénybe vettem a Skype-os SEO videó konzultációt is, ami szintén jóval több volt, mint amire számítottam. Konkrét megoldásokat kaptam, amelyek már látható eredményeket is hoztak.Mindezt segítőkészen, türelmesen, számomra is érthető formában, amit ez úton is külön köszönök Juditnak!Én biztosan Őt választom további SEO, szövegírás vagy honlapkészítő munkához!Pataki Krisztina
Katalin Rajnai
Katalin Rajnai
08:51 08 Feb 21
Vállalkozásom honlapját az ingyenes elemzés szolgáltatással nézettem át. Azt gondoltam (mivel ingyenes), hogy egy rövid és általános elemzést fogok kapni, 1-2 ötlettel. Ezzel szemben egy nagyon is komplex, több mint fél órás értékelést készített Judit, rengeteg tanáccsal, használható ötlettel, konkrétumokkal és az én vállalkozásom számára specifikus ajánlásokkal. Nagyon sokat segített az elemzése, mely tömören összefoglalta a lényeget ebben a témában, mellébeszélés és sallangok nélkül. Biztos vagyok benne hogy fogunk vele együtt dolgozni a jövőben.Ezúton is köszönjük szépen a hasznos tanácsokat!
Imre Tamási
Imre Tamási
10:21 05 Feb 21
Én mindig örólök annak amikor az internet mocsarában végre találok egy aranyrögöt. Most is ez történt - megtaláltam az ANTIKAOTIKA SEO honlapot ésegyszerűen imádom.Ez egy olyan profin megszerkesztett, megírt website, amely tartalmilag, stilisztikailag és nyelvtanilag is maga a csúcs.Könnyen érthető, olvasmányos, tele referenciákkal és rengeteg inspiráló anyaggal.Évekkel ezelőtt készítettem egy weboldalt a családi vállalkozásunknak és magára hagytam, nem töródtem vele vártam a csodát. Most azonban arra készülök, hogy az oldalamat a "mennyekbe" repítsem azaz a találati lista legelejére - nyilván az antikaotika segítségével.Rengeteg vállalkozás, SEO szakember van a piacon, ezért megtalálni az igazit nehéz. Úgy érzem én megtaláltam - a legjobb, akit kiválasztottam a rengetegből az nem más, mint Antal-Pap Judit SEO szakember.
Pünkösti Nóra
Pünkösti Nóra
20:35 20 Nov 20
Tökéletes, értelmezhető leírásokat, összefoglalókat készít konyhanyelven, melyeket valóban hasznosítani lehet. Köszönet érte, Judit!
Péter Marschall
Péter Marschall
18:36 29 May 20
Óriási meglepetés volt már az első beszélgetésünk is. Nagyon sok segítséget kaptunk. Nagyon készséges és kiváló szakember.Mellesleg óriási türelemmel kezelte tudatlanságomat.
Mihály Káposzta
Mihály Káposzta
08:03 15 May 20
Nagyon részletes elemzést kaptam Judittól teljesen ingyen. Sokat segített nekem a kereső optimalizálásban. Nagyon segítőkész. Csak ajánlani tudom mindenkinek....
Zsolt Csorba
Zsolt Csorba
12:32 19 Apr 20
Nagyon részletesen es alaposan elemez. A kérdéseimre kielégítő válaszokat kaptam. Barkinek ajanlom aki elakadt, vagy egy összetett SEO feladatot szeretne megvalósítani.Köszönöm a segítséget.
Ákos Gebei
Ákos Gebei
09:19 19 Feb 20
Köszönöm Juditnak az elemézést a pólós oldalunkhoz, ritka az olyan SEO szakember, aki ilyen szintű elemzést készít és időt szán és ingyenes elemzi az oldalt. Köszönjük neked, amint aktuálissá válik a munka, keresni fogunk! 🙂
László Ruff
László Ruff
10:50 29 Nov 19
Nagyon kedves és segítőkész. Teljes mértékben meg vagyunk elégedve a szolgáltatásával, csak ajánlani tudom!
Kft B.Q.
Kft B.Q.
12:57 14 Oct 19
Én SEO oktatásra jelentkeztem Judithoz, nagyon sok mindent tanultam/tanulok tőle, szuper jó dolgokat mutat meg. Már most látszik a webáruházunkon a változás. Elégedett vagyok!
Zsofi Korda
Zsofi Korda
14:13 09 Sep 19
Az ingyenes kiadványt olvasom, nagyon tanulságos! 🙂
Tippmix Ntt
Tippmix Ntt
08:32 08 Aug 19
Köszönjük az elemzést! Feltárt több problémát is, ami javításra szorul.
alexandra kiss
alexandra kiss
13:14 08 May 19
Köszönöm szépen az elemzést,nagyon hasznosnak találtam,csak ajánlani tudom mindenkinek!
Adrienn Szőke
Adrienn Szőke
15:43 01 May 19
Szuper első körös elemzést kaptam ami - nagyon jól érthető módon - már most rávilágított pár olyan dologra, amit javítani szükséges a honlapomon. Köszönöm és ajánlom mindenkinek!
Péter Tóth
Péter Tóth
13:15 15 Dec 18
Rendkívül segítőkész, ez ritka manapság. Köszönöm a segítséget. csak így tovább! :)Mindenkinek jó szívvel ajánlom.
Animal D.
Animal D.
15:38 02 Nov 18
Judit lelkiismeretes, profi munkaja altal az oldalunk latogatottsaga es ezaltal ugyfeleink megrendelese nagyban novekedett. Mar most tobbszorosen megerte a SEO es a kovetkezo evekben meg nagyon sok anyagi hasznot fog hozni. Koszonom az idot es a turelmet. Attila
Dénes Szabó
Dénes Szabó
16:58 29 Oct 18
Judit nagyon precíz, és szereti is amit csinál. Ez ritka egy cégnél...
Szilvia Helényi
Szilvia Helényi
09:23 06 Oct 18
Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Judittól azzal kapcsolatosan, hogy hogyan lehetne még több látogatója a honlapomnak. Biztos vagyok benne, hogy bárkinek aki a szolgáltatásait igénybe veszi, magas szakmai színvonalon, a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen fog segíteni.
jános Hiloczki
jános Hiloczki
10:07 09 Aug 18
Nagyon precíz munkàt végez Judit és sokat segít mindig lehet rà szàmítani!
Enikő Bereczki-Fodor
Enikő Bereczki-Fodor
11:09 12 Feb 18
Judit nemcsak alapos technikai ismeretekkel rendelkezik egy szuper, igényes honlap készítéséhez, hanem marketinges tapasztalatai is óriási segítséget nyújtanak abban, hogy el tudjam dönteni milyen elemeket is szeretnék használni, megjeleníteni rajta: kreatív, számomra ideális megoldásokat javasolt a skype-meetingeken. Juditban az is egyedi, hogy ő nem rizsál, hanem konkrétan és őszintén elmondja egy adott helyzetből mit lehet kohozni. Oktató videói hatalmas segítséget nyújtanak a honlap kezelésében, amely elengedhetetlenül szükséges minden honlaptulajdonos számára, így számomra is. Nagyon világosan érthetően magyarázza el az egyes lépéseket a videókban. Bloggerként is rengeteget tanultam tőle SEO-témában, amelyet azóta is beépítek szövegíróként munkáimba. Teljesem megbízom benne emberileg és szakmailag is és jó szívvel ajánlom!Bereczki Enikőgenerációs szakértőmarketing szövegíró, blogger
Oláh Erzsébet
Oláh Erzsébet
09:20 26 Jan 18
Nagyon hasznos és érdekes volt, kifejezetten jól felhasználható a honlapelemzés videó laikusok számára is. Örülök, hogy rátaláltam az antikaotika oldalára. Köszönöm szépen.
Gergely Dósa
Gergely Dósa
20:26 15 Dec 17
Köszönöm a jótanácsokat, hasznos ötleteket! 🙂 Ajánlom a szolgáltatást azoknak akiknek a SEO szerteágazó területei teljesen idegenek.
Tamás Albert
Tamás Albert
16:03 10 Oct 17
Köszönöm a sok jó tanácsot, hasznos volt a második videó, mert ott egyértelmű, hogy negyed annyian keresnek rá a virágküldés szolgáltatásra, mint évekkel ezelőtt. Kaptam jó tanácsot, a linképítés nekem is a fejemben van, csak riogatnak mások, hogy később a pr cikk sem lesz jó 🙁
See All Reviews
js_loader

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakértő

Mit jelent a kulcsszókutatás, és miért fontos a SEO-ban?

Mit jelent a kulcsszókutatás, és miért fontos a SEO-ban?

Mit jelent a kulcsszókutatás, és miért fontos a SEO-ban?

A kulcsszókutatás a keresőoptimalizált szövegírás folyamatának első lépése, és elengedhetetlen része a  SEO stratégiának. Mielőtt létrehoznánk bármilyen webhely tartalmat,  meg kell ismerni, hogy milyen keresési kifejezéseket használ a közönség. Ezek az egy vagy több szóból álló kifejezések lesznek a célzott kulcsszavaink, amelyekre elkezdjük a hasznos és jó minőségű tartalom megírását. 

A Google évente több mint 2 trillió keresési lekérdezést kezel, napi 5,5 milliárdot!!!

Ha tudod, hogy mire keresnek az emberek a területeden, akkor te lehetsz a válasz a kérdéseikre és a problémáikra.

 

Mit jelent a kulcsszókutatás?

A kulcsszókutatás a SEO (keresőoptimalizálás) része. A gyakorlatban listakészítést és/vagy táblázatgyártást jelent, ami akár órákig is eltarthat. Összeszedjük azokat a kifejezéseket  amelyekre a Google keresőben jó helyen szeretnénk feljönni. 

Itt szinte mindig elcsúszik az elképzelés és a valóság. A Google első hely mindenki álma, aki kattintásokat szeretne az organikus találati listáról. Én és az ügyfeleim is számos kulcsszóra jövünk első helyen, de felelőtlenség lenne bárkinek beígérni a biztos Google első helyezést, mivel a piac és a Google algoritmusai és keresőfelülete is folyamatosan változik. 

Ahhoz, hogy ilyen listánk legyen, be kell lépniük egy kicsit a közönség fejébe. Milyen kereső kifejezéseket írnak be a Google-be, amikor termékeket, szolgáltatásokat, üzleti vállalkozásokat, márkákat keresnek, illetve a problémára szeretnének megnyugtató választ?  Vajon a  mi termékünk vagy szolgáltatásunk a válasz a keresésre? Ha igen, akkor ezzel a listával olyan tartalmat hozhatunk létre a honlapon, amely több, magas színvonalú forgalmat vonz. A kulcsszókutatás soha nem fejeződik be: ennek rendszeres megismétlése elengedhetetlen, hogy naprakészek maradjunk!

 

Miért fontos a kulcsszókutatás? Hogy egy nyelven beszélj a célközönséggel!

A megfelelő kulcsszavak megtalálása elengedhetetlen, mivel világossá teszi, hogy milyen keresési kifejezéseket használ a célpiacunk. Gyakran (vagyis szinte mindig) találkozom azzal az esettel, hogy  a honlap tulajdonosa szaknyelvet használ a termékek leírásakor, míg a célközönség egy teljesen más szót használ ugyanarra. Ennek eredményeként a potenciális ügyfelek nem találták meg ezeket a webhelyeket, mert a szóhasználat eltér.

Emlékszem, hogy a fizikatanárom haja égnek állt  – pedig nem is volt a 220-ba bedugva – amikor valaki az izzóra villanykörtét mondott. 🙂 – sajnos ilyenkor  (ha van rá keresés) a villanykörtét is el kell fogadnunk célzott kulcsszónak. 🙂

A szöveget ezekre a kifejezésekre is érdemes optimalizálni. Ha nagyon gáz a kifejezés szakmai szempontból, akkor a hivatalos kifejezés mellé magyarázatnak leírhatjuk, hogy a köznyelvben így és így is előfordul. Ha így teszünk, rengeteg látogatót szerezhetünk, mert valószínűleg a  konkurencia is a szakmai nyelvet fogje „erőltetni”. Ennek az ellenkezője is igaz:  nincs értelme olyan kulcsszavakra optimalizálni a tartalmat, amelyeket az emberek nem használnak. Az alapos kulcsszókutatás segít nekünk abban, hogy egy nyelven beszéljük a célközönséggel, és ez sokkal érdemesebbé teszi a honlap optimalizálására tett erőfeszítéseket. Ezen felül, a keresési szándék megnézésével megtudhatja, hogy pontosan mit keres a közönség. Ezekre a kérdésekre választ kell kapniuk minőségi tartalom formájában.

Csak a SEO-ban fontos a kulcsszókutatás?

Amikor kulcsszókutatást végzek, akkor a kulcsszó listában benne hagyom direkt azokat az adatokat, amelyekkel a honlaptulajdonos hetékonyan tud hirdetni. A Google Ads nem biztos, hogy azokat a kulcsszavakat kínálja neked a kampányodhoz, amelyekkel igazán jól jársz, hanem azokat, amelyekre a legnagyobb a verseny, mivel ezzel tudja a legtöbb pénzt keresni. Érdemes ugyanakkor megkeresni azokat a kifejezéseket, amelyekre van keresés, de alacsony a vereny. Egész egyszerűen azért, mert a konkurencia nem gondol rá. Lásd villanykörte 😉 

A kulcsszókutatás tehát a legjobb módja annak, hogy megtaláljuk az új, releváns kulcsszavakat:

  • a fizetett hirdetési kampányokhoz
  • az organikus (nem fizetett) találati listán való jó szerepléshez.

 

A kulcsszókutatás lényege, hogy felfedezd, hogy…

  • mire keresnek a témádban az emberek
  • mekkora a havi keresések száma
  • melyek ezek közül, amelyek relevánsak és használhatóak
  • hova és hogyan helyezd el a kulcsszavakat
  • milyen további kulcsszó jöhet szóba, amire még nincs tartalom

Olvasd el: Mik azok a longtail (hosszú farok) kulcsszavak? A long-tail keyword jelentése és használata

 

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakértő

Chat GPT SEO tanfolyam az alapoktól – haladó szintig Egyszerű SEO trükkök elfoglalt embereknek

Chat GPT SEO - elveszi a munkánkat? veszéleyek, előnyök, hétrányok, hogy kell regisztrálni?

Vélemények Antal-Pap Judit SEO szakértőről

Zsolt Antal
Zsolt Antal
08:21 31 Jan 24
Andras Csaszi
Andras Csaszi
09:07 03 Dec 23
Szuper hasznos tanácsadás és kellően mély elemzés.
arpad kondi
arpad kondi
15:26 26 Jul 23
János Szabó
János Szabó
14:45 27 Jun 22
Az Antikaotika-design + SEO kiemelkedő hozzáértéssel ad tanácsokat és a nem vagy alig említhető SEO ismeretekkel rendelkező web lap tulajdonos ingyenesen kap értékelést a weblapjáról.
Szilvia Balogh
Szilvia Balogh
10:10 13 Jun 22
Szilvia Ságiné
Szilvia Ságiné
08:55 09 May 22
Nagy Andor
Nagy Andor
17:58 06 Mar 22
Kiváló!
Károly Vasvári
Károly Vasvári
15:48 17 Jan 22
Sok hasznos tippet kaptam a személyre szabott videóban (olyan dolgokról is, amiről azt hittem, hogy tudom), ajánlom!
Ferencné Hanis
Ferencné Hanis
03:10 01 Dec 21
Kedves, segítőkész hölgy.
Eva Magyari
Eva Magyari
17:51 15 Apr 21
Judit kiváló és nagyon lelkiismeretes SEO tanácsadó. Honlapom teljesítménye látványosan javult, mióta együtt dolgozunk. Szívből ajánlom mindenkinek, aki szeretné, hogy honlapja jobban teljesítsen. Bár az együttműködésünk előtt sok SEO tanfolyamot elvégeztem és így sok mindent tudtam keresőoptimalizálás témában, Judittal való együttműködés és tanácsadása mégis rengeteg újdonságot, a gyakorlatban alkalmazható, hasznos tudást adott számomra, ami számokkal is mérhető.
Kriszti Pataki
Kriszti Pataki
09:40 14 Apr 21
Egy ingyenes elemzéssel nézettem át induló vállalkozásom honlapját Judittal. Jóval felülmúlta a várakozásaimat annyi hasznos információt kaptam tőle. Így igénybe vettem a Skype-os SEO videó konzultációt is, ami szintén jóval több volt, mint amire számítottam. Konkrét megoldásokat kaptam, amelyek már látható eredményeket is hoztak.Mindezt segítőkészen, türelmesen, számomra is érthető formában, amit ez úton is külön köszönök Juditnak!Én biztosan Őt választom további SEO, szövegírás vagy honlapkészítő munkához!Pataki Krisztina
Katalin Rajnai
Katalin Rajnai
08:51 08 Feb 21
Vállalkozásom honlapját az ingyenes elemzés szolgáltatással nézettem át. Azt gondoltam (mivel ingyenes), hogy egy rövid és általános elemzést fogok kapni, 1-2 ötlettel. Ezzel szemben egy nagyon is komplex, több mint fél órás értékelést készített Judit, rengeteg tanáccsal, használható ötlettel, konkrétumokkal és az én vállalkozásom számára specifikus ajánlásokkal. Nagyon sokat segített az elemzése, mely tömören összefoglalta a lényeget ebben a témában, mellébeszélés és sallangok nélkül. Biztos vagyok benne hogy fogunk vele együtt dolgozni a jövőben.Ezúton is köszönjük szépen a hasznos tanácsokat!
Imre Tamási
Imre Tamási
10:21 05 Feb 21
Én mindig örólök annak amikor az internet mocsarában végre találok egy aranyrögöt. Most is ez történt - megtaláltam az ANTIKAOTIKA SEO honlapot ésegyszerűen imádom.Ez egy olyan profin megszerkesztett, megírt website, amely tartalmilag, stilisztikailag és nyelvtanilag is maga a csúcs.Könnyen érthető, olvasmányos, tele referenciákkal és rengeteg inspiráló anyaggal.Évekkel ezelőtt készítettem egy weboldalt a családi vállalkozásunknak és magára hagytam, nem töródtem vele vártam a csodát. Most azonban arra készülök, hogy az oldalamat a "mennyekbe" repítsem azaz a találati lista legelejére - nyilván az antikaotika segítségével.Rengeteg vállalkozás, SEO szakember van a piacon, ezért megtalálni az igazit nehéz. Úgy érzem én megtaláltam - a legjobb, akit kiválasztottam a rengetegből az nem más, mint Antal-Pap Judit SEO szakember.
Pünkösti Nóra
Pünkösti Nóra
20:35 20 Nov 20
Tökéletes, értelmezhető leírásokat, összefoglalókat készít konyhanyelven, melyeket valóban hasznosítani lehet. Köszönet érte, Judit!
Péter Marschall
Péter Marschall
18:36 29 May 20
Óriási meglepetés volt már az első beszélgetésünk is. Nagyon sok segítséget kaptunk. Nagyon készséges és kiváló szakember.Mellesleg óriási türelemmel kezelte tudatlanságomat.
Mihály Káposzta
Mihály Káposzta
08:03 15 May 20
Nagyon részletes elemzést kaptam Judittól teljesen ingyen. Sokat segített nekem a kereső optimalizálásban. Nagyon segítőkész. Csak ajánlani tudom mindenkinek....
Zsolt Csorba
Zsolt Csorba
12:32 19 Apr 20
Nagyon részletesen es alaposan elemez. A kérdéseimre kielégítő válaszokat kaptam. Barkinek ajanlom aki elakadt, vagy egy összetett SEO feladatot szeretne megvalósítani.Köszönöm a segítséget.
Ákos Gebei
Ákos Gebei
09:19 19 Feb 20
Köszönöm Juditnak az elemézést a pólós oldalunkhoz, ritka az olyan SEO szakember, aki ilyen szintű elemzést készít és időt szán és ingyenes elemzi az oldalt. Köszönjük neked, amint aktuálissá válik a munka, keresni fogunk! 🙂
László Ruff
László Ruff
10:50 29 Nov 19
Nagyon kedves és segítőkész. Teljes mértékben meg vagyunk elégedve a szolgáltatásával, csak ajánlani tudom!
Kft B.Q.
Kft B.Q.
12:57 14 Oct 19
Én SEO oktatásra jelentkeztem Judithoz, nagyon sok mindent tanultam/tanulok tőle, szuper jó dolgokat mutat meg. Már most látszik a webáruházunkon a változás. Elégedett vagyok!
Zsofi Korda
Zsofi Korda
14:13 09 Sep 19
Az ingyenes kiadványt olvasom, nagyon tanulságos! 🙂
Tippmix Ntt
Tippmix Ntt
08:32 08 Aug 19
Köszönjük az elemzést! Feltárt több problémát is, ami javításra szorul.
alexandra kiss
alexandra kiss
13:14 08 May 19
Köszönöm szépen az elemzést,nagyon hasznosnak találtam,csak ajánlani tudom mindenkinek!
Adrienn Szőke
Adrienn Szőke
15:43 01 May 19
Szuper első körös elemzést kaptam ami - nagyon jól érthető módon - már most rávilágított pár olyan dologra, amit javítani szükséges a honlapomon. Köszönöm és ajánlom mindenkinek!
Péter Tóth
Péter Tóth
13:15 15 Dec 18
Rendkívül segítőkész, ez ritka manapság. Köszönöm a segítséget. csak így tovább! :)Mindenkinek jó szívvel ajánlom.
Animal D.
Animal D.
15:38 02 Nov 18
Judit lelkiismeretes, profi munkaja altal az oldalunk latogatottsaga es ezaltal ugyfeleink megrendelese nagyban novekedett. Mar most tobbszorosen megerte a SEO es a kovetkezo evekben meg nagyon sok anyagi hasznot fog hozni. Koszonom az idot es a turelmet. Attila
Dénes Szabó
Dénes Szabó
16:58 29 Oct 18
Judit nagyon precíz, és szereti is amit csinál. Ez ritka egy cégnél...
Szilvia Helényi
Szilvia Helényi
09:23 06 Oct 18
Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Judittól azzal kapcsolatosan, hogy hogyan lehetne még több látogatója a honlapomnak. Biztos vagyok benne, hogy bárkinek aki a szolgáltatásait igénybe veszi, magas szakmai színvonalon, a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen fog segíteni.
jános Hiloczki
jános Hiloczki
10:07 09 Aug 18
Nagyon precíz munkàt végez Judit és sokat segít mindig lehet rà szàmítani!
Enikő Bereczki-Fodor
Enikő Bereczki-Fodor
11:09 12 Feb 18
Judit nemcsak alapos technikai ismeretekkel rendelkezik egy szuper, igényes honlap készítéséhez, hanem marketinges tapasztalatai is óriási segítséget nyújtanak abban, hogy el tudjam dönteni milyen elemeket is szeretnék használni, megjeleníteni rajta: kreatív, számomra ideális megoldásokat javasolt a skype-meetingeken. Juditban az is egyedi, hogy ő nem rizsál, hanem konkrétan és őszintén elmondja egy adott helyzetből mit lehet kohozni. Oktató videói hatalmas segítséget nyújtanak a honlap kezelésében, amely elengedhetetlenül szükséges minden honlaptulajdonos számára, így számomra is. Nagyon világosan érthetően magyarázza el az egyes lépéseket a videókban. Bloggerként is rengeteget tanultam tőle SEO-témában, amelyet azóta is beépítek szövegíróként munkáimba. Teljesem megbízom benne emberileg és szakmailag is és jó szívvel ajánlom!Bereczki Enikőgenerációs szakértőmarketing szövegíró, blogger
Oláh Erzsébet
Oláh Erzsébet
09:20 26 Jan 18
Nagyon hasznos és érdekes volt, kifejezetten jól felhasználható a honlapelemzés videó laikusok számára is. Örülök, hogy rátaláltam az antikaotika oldalára. Köszönöm szépen.
Gergely Dósa
Gergely Dósa
20:26 15 Dec 17
Köszönöm a jótanácsokat, hasznos ötleteket! 🙂 Ajánlom a szolgáltatást azoknak akiknek a SEO szerteágazó területei teljesen idegenek.
Tamás Albert
Tamás Albert
16:03 10 Oct 17
Köszönöm a sok jó tanácsot, hasznos volt a második videó, mert ott egyértelmű, hogy negyed annyian keresnek rá a virágküldés szolgáltatásra, mint évekkel ezelőtt. Kaptam jó tanácsot, a linképítés nekem is a fejemben van, csak riogatnak mások, hogy később a pr cikk sem lesz jó 🙁
See All Reviews
js_loader

Mit jelent a keresőoptimalizálás más néven SEO?

Mit jelent a keresőoptimalizálás más néven SEO?

Mit jelent a keresőoptimalizálás más néven SEO?

keresőoptimalizálás a  weblap keresőmotorokban való megjelenésének javítását jelenti “normál” avagy nem fizetett keresési eredményekben. Wikipédia

A keresőoptimalizálás akkor sikeresha a weboldal a keresőmotorok találati oldalán (pl. Google) minél előbb, azaz jobban rangsorolva  és többször jelenik meg.

helyezés mellett fontos, hogy a  megjelent cím és  meta leírás “csábos” legyen, vagyis kattintásra ingerlő. Így lehet több látogatást szerezni az organikus, azaz természetes keresésekből.

Mit Jelent a SEO? Nézd meg VIDEÓN!

 



 

Minek a rövidítése a SEO? Mi a jelentése? A SEO kiejtése

Gyakran használjuk a keresőoptimalizálás helyett a SEO kifejezést is, mert könnyebb leírni és kimondani. Mivel csupa nagybetűvel írjuk, ezért gyanús, hogy ez valami rövidítést takar. Ez így is van!

SEO = Search Engine Optimization angol kifejezés rövidítése, ami szó szerinti fordításban keresőmotor optimalizálást jelent.

Egyszerűség kedvéért mi is használjuk a SEO kifejezést, így magyarosan kiejtve. Ha SZEÓ-t mondasz, az is elmegy – amúgy esz -í -ó lenne helyesen. 😉

A SEO magyar megfelelője a „keresőoptimalizálás”, a „motor” szócskát kihagyjuk, de mivel a legnépszerűbb keresőmotor  Magyarországon a Google, ezért az ügyfelek szeretik a Google optimalizálást is használni. 

Természetesen se a Google-t sem a Bing-et, sem  semmi más keresőmotort nem tudunk optimalizálni, csak az általunk létrehozott tartalmat tudjuk olyan szintre emelni, hogy megfeleljen azoknak az algoritmusoknak és irányelveknek, amelyek aztán jó helyezést eredményeznek.

Nem érdemes széllel szemben vizelni! Tehát trükközés helyett játsszunk a Google irányelvei szerint, ha nem akarunk büntetést!

És mi a csuda az a SEM?

Magyarul ritkán használjuk a SEM rövidítést.

SEM = keresőmarketing, az angol Search Engine
Marketing rövidítése.

A keresőmarketing kicsit tágabb fogalom, mint a keresőoptimalizálás.

A SEM az online marketing egy fajtája, ami szélesebb eszköztárral akarja növelni egy weboldal láthatóságát  a keresők találati oldalain.

 A keresőmarketing, azaz a SEM fő eszközei a:

  • Keresőoptimalizálás
  • Fizetett hirdetés
  • Szövegírás (angolul copywriting)

Igazából ez egy amerikai megközelítés, Magyarországon a szövegírás bőven a SEO része.

 A hirdetésekre a cikk későbbi részében még visszatérek ….

A keresőoptimalizálás konyhanyelvre fordítva

Most egy kicsit gyakorlati példával is szeretném bemutatni, hogy mit jelent a SEO

Tételezzük fel, hogy van egy állateledel boltod, és szeretnéd, hogy az interneten megtaláljanak a vevők. Ehhez nem árt ismerni a keresési szándékot 

A potenciális ügyfeleid (akit szeretnél elérni), aki beírja pl. a Google keresőbe:

„akciós minőségi macskatáp a 2. kerületben”

A találati listán megjelennek azok az eredmények, amelyeket a Google a legmegfelelőbbnek talál. Ha a kulcsszó népszerű, akkor a lista élén lesz néhány hirdetésutána következnek az organikus, nem fizetett eredmények. Optimális esetben itt jössz te!

A keresőoptimalizálás szerepe ebben van!

A Te terméked/termékcsoportod jelenjen meg az „akciós minőségi macskatáp a 2. kerületben”kulcsszóra a „normál” találatok között, lehetőleg az 1. oldalon! 

Keresőoptimalizálás nélkül a weboldal szinte láthatatlan a keresőmotorok számára.

Érdekesség:

lekérdezéseket illetően egy kimutatás a Google statisztikát illetően.

A Google több mint 40 000 keresési lekérdezést kezel átlagosan másodpercenként, ami napi több mint 3,5 milliárd lekérdezést és évi 1,2 trillió keresést jelent évente. Ez havonta mintegy 133 920 000 000 keresést jelenthet a Google-on.

Ezért is érdemes az organikus keresésekkel foglalkozni! Erről szól (részben) a keresőoptimalizálás!

Miből áll a keresőoptimalizálás?

Vázlatosan:

  • Hibák feltárása
  • Stratégia kidolgozása
  • Kulcsszókutatás
  • A honlap technikai elemeinek beállítása
  • tartalomépítés
  • linképítés

Ahogy egy honlap sosem lesz kész, úgy a keresőoptimalizálással is mindig lehet mit csiszolni az eredményeken. Kezdetben azért, hogy elérd a lehető legjobb helyet a találati listán, lehetőleg az első oldalon, aztán pedig azért, hogy ott is maradj! 

Miért akar mindenki a Google találati lista első oldalára kerülni? (Egy kis humor)

 

 Mert a 2. oldalon szokták a holttesteket elrejteni – ott úgyse keresi senki. 

A statisztikai adatok szerint a felhasználók 90%-a nem lapoz át a 2. oldalra további
találatokért.

 

Mi a sikeres SEO titka?

A keresőoptimalizálás tanulható különféle elméleti anyagokból, de a gyakorlat és a tapasztalat az, ami által egyre jobb és jobb SEO eredményt tudunk felmutatni.

Sok ügyféljelölt keresett meg azzal, hogy mennyi mindent tudnak már a SEO-ról, de a gyakorlat és a honlap eredmények általában nem ezt tükrözik.

A keresőoptimalizálás is egy olyan hivatás, amihez több éves tapasztalat és folyamatos naprakészség szükséges!

Bízd a honlapodat SEO szakemberre! 

 Mire lesz szükséged, ha te akarod optimalizálni a weboldaladat?

  • Rengeteg tanulásra
  • Rengeteg munkára
  • Rengeteg időre
  • Rengeteg türelemre

Nem hangzik valami jól, ugye?

Pedig hosszabb távon mégis kifizetődőbb, mint a hirdetésre költött százezrek és milliók.

Melyik éri meg jobban a SEO vagy a Google Ads hirdetés?

A keresőoptimalizálás mellett léteznek a fizetett hirdetések, amelyekkel inkább gyors, de rövidtávú eredményt érhetünk el.

A fizetett hirdetés egyből működik, míg a keresőoptimalizálásnak idő kell!

A keresőoptimalizálás ingyenes – bár a tudásnak is ára van – és a hatása tartós.

 A Google Ads  – vagy ahogy megszoktuk –  Google Adwords kampány csak addig működik, amíg tolod bele a pénzt.

Ha pedig fizetsz valakit, hogy seózza a weboldalad – akár hosszú távon – sokkal olcsóbban megúszod, mintha folyamatosan nyomnád a hirdetést!

A SEO és a fizetett hirdetések együtt többet érnek, mint külön-külön.

 A Google Ads szakemberek gyakran fikázzák a keresőoptimalizálást, és a SEO szakértők is ekézik azokat, akik a hirdetésre szórják a pénzt.

Ügyfeleim részéről viszont azt tapasztalom, hogy egyre inkább olyan online marketing szakértőt keresnek, akik mind a kettőt hajlandóak kézbe venni.  Eddig ellenálltam a Google Ads hirdetések kezelésének, de ahogy átvettem egy ügyfelem hirdetési kampányát, látom, hogy ez is egy aranybánya. Mivel értek a kulcsszókutatáshoz, ezért látom, hogy mennyi nagyszerű lehetőség marad parlagon a hirdetések területén! Érdemes több marketingeszköz összehangolt használatában gondolkodni. A marketingre szánt összeg közel 10%-át érdemes offline  marketing eszközökre fordítani. Bővebb információ: Marketingkommunikációs eszközök és reklámeszközök.

A keresőmarketinget érdemes átfogóan nézni. Helye van a hirdetéseknek, de a kitartó SEO munka teljesen ki is válthatja azt.

Viszont ha a weboldalad nem biztosítja azt a minőséget, amelyről a Google úgy gondolja, hogy a felhasználók keresnek, akkora sok keresőoptimalizálási és hirdetési erőfeszítés kudarcba fulladhat.

 A legfontosabb: a minőségi tartalom!

Milyen a jól optimalizált, minőségi tartalom?

A Google által megfogalmazott, és nemrégiben frissített SEO iránymutatások szerint teljesen egyértelmű, hogy a tartalom akkor jó, ha:

  • informatív és
  • kreatív

A Google Panda algoritmusán keresztül világít rá, hogy a keresőmotorok azt várják, hogy a weboldalak tartalma legyen:

  • keresőbarát (a Google elvárásainak megfelelő)
  • felhasználóbarát szeresse az olvasó)

Ezért a találati lista legjobb eredményeinek elérése érdekében ajánlatosa tartalmat úgy megírni, hogy:

  • alapos kutatás előzze meg
  • eredeti legyen
  • a kulcsszavak egyenletesen legyenek elhelyezve a cikk egészében, ahol ez indokolt.

Megjegyzem, a visszájára sülhet el a kulcsszavakkal teletömött tartalom, különösen, ha trükközünk: láthatatlan szöveg, stb…

Mit tanácsolnak a marketing guruk? 

  •  Írj minél több érdekes blogbejegyzést!
  • Küldj minél több e-mailt!
  • Fektess hirdetésbe!
  • Koncentrálj a SEO-ra!

A keresőoptimalizálással (SEO) megnövelheted a forgalmadat anélkül, hogy pénzt költenél hirdetésekre, és lehet, hogy nem is kell új tartalmat írnod. 

 Ha szeretnéd tudni, mi a gond a honlapoddal? Feltárom a SEO hibákat egy kb. 15-20 perces videóban INGYEN.  Ez a kedvencem! Használd ki! Mivel túl sokat beszélek, már félig a megoldást is tudni fogod. 🙂

 

 

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakember,  keresőoptimalizálás szakértő, web-designer

Saját honlapok:

AntikaotikaAntikaotika-designAntikaotika-SEORetro-Vintage

Chat GPT SEO tanfolyam az alapoktól – haladó szintig Egyszerű SEO trükkök elfoglalt embereknek

Chat GPT SEO - elveszi a munkánkat? veszéleyek, előnyök, hétrányok, hogy kell regisztrálni?

Vélemények Antal-Pap Judit SEO szakértőről

Zsolt Antal
Zsolt Antal
08:21 31 Jan 24
Andras Csaszi
Andras Csaszi
09:07 03 Dec 23
Szuper hasznos tanácsadás és kellően mély elemzés.
arpad kondi
arpad kondi
15:26 26 Jul 23
János Szabó
János Szabó
14:45 27 Jun 22
Az Antikaotika-design + SEO kiemelkedő hozzáértéssel ad tanácsokat és a nem vagy alig említhető SEO ismeretekkel rendelkező web lap tulajdonos ingyenesen kap értékelést a weblapjáról.
Szilvia Balogh
Szilvia Balogh
10:10 13 Jun 22
Szilvia Ságiné
Szilvia Ságiné
08:55 09 May 22
Nagy Andor
Nagy Andor
17:58 06 Mar 22
Kiváló!
Károly Vasvári
Károly Vasvári
15:48 17 Jan 22
Sok hasznos tippet kaptam a személyre szabott videóban (olyan dolgokról is, amiről azt hittem, hogy tudom), ajánlom!
Ferencné Hanis
Ferencné Hanis
03:10 01 Dec 21
Kedves, segítőkész hölgy.
Eva Magyari
Eva Magyari
17:51 15 Apr 21
Judit kiváló és nagyon lelkiismeretes SEO tanácsadó. Honlapom teljesítménye látványosan javult, mióta együtt dolgozunk. Szívből ajánlom mindenkinek, aki szeretné, hogy honlapja jobban teljesítsen. Bár az együttműködésünk előtt sok SEO tanfolyamot elvégeztem és így sok mindent tudtam keresőoptimalizálás témában, Judittal való együttműködés és tanácsadása mégis rengeteg újdonságot, a gyakorlatban alkalmazható, hasznos tudást adott számomra, ami számokkal is mérhető.
Kriszti Pataki
Kriszti Pataki
09:40 14 Apr 21
Egy ingyenes elemzéssel nézettem át induló vállalkozásom honlapját Judittal. Jóval felülmúlta a várakozásaimat annyi hasznos információt kaptam tőle. Így igénybe vettem a Skype-os SEO videó konzultációt is, ami szintén jóval több volt, mint amire számítottam. Konkrét megoldásokat kaptam, amelyek már látható eredményeket is hoztak.Mindezt segítőkészen, türelmesen, számomra is érthető formában, amit ez úton is külön köszönök Juditnak!Én biztosan Őt választom további SEO, szövegírás vagy honlapkészítő munkához!Pataki Krisztina
Katalin Rajnai
Katalin Rajnai
08:51 08 Feb 21
Vállalkozásom honlapját az ingyenes elemzés szolgáltatással nézettem át. Azt gondoltam (mivel ingyenes), hogy egy rövid és általános elemzést fogok kapni, 1-2 ötlettel. Ezzel szemben egy nagyon is komplex, több mint fél órás értékelést készített Judit, rengeteg tanáccsal, használható ötlettel, konkrétumokkal és az én vállalkozásom számára specifikus ajánlásokkal. Nagyon sokat segített az elemzése, mely tömören összefoglalta a lényeget ebben a témában, mellébeszélés és sallangok nélkül. Biztos vagyok benne hogy fogunk vele együtt dolgozni a jövőben.Ezúton is köszönjük szépen a hasznos tanácsokat!
Imre Tamási
Imre Tamási
10:21 05 Feb 21
Én mindig örólök annak amikor az internet mocsarában végre találok egy aranyrögöt. Most is ez történt - megtaláltam az ANTIKAOTIKA SEO honlapot ésegyszerűen imádom.Ez egy olyan profin megszerkesztett, megírt website, amely tartalmilag, stilisztikailag és nyelvtanilag is maga a csúcs.Könnyen érthető, olvasmányos, tele referenciákkal és rengeteg inspiráló anyaggal.Évekkel ezelőtt készítettem egy weboldalt a családi vállalkozásunknak és magára hagytam, nem töródtem vele vártam a csodát. Most azonban arra készülök, hogy az oldalamat a "mennyekbe" repítsem azaz a találati lista legelejére - nyilván az antikaotika segítségével.Rengeteg vállalkozás, SEO szakember van a piacon, ezért megtalálni az igazit nehéz. Úgy érzem én megtaláltam - a legjobb, akit kiválasztottam a rengetegből az nem más, mint Antal-Pap Judit SEO szakember.
Pünkösti Nóra
Pünkösti Nóra
20:35 20 Nov 20
Tökéletes, értelmezhető leírásokat, összefoglalókat készít konyhanyelven, melyeket valóban hasznosítani lehet. Köszönet érte, Judit!
Péter Marschall
Péter Marschall
18:36 29 May 20
Óriási meglepetés volt már az első beszélgetésünk is. Nagyon sok segítséget kaptunk. Nagyon készséges és kiváló szakember.Mellesleg óriási türelemmel kezelte tudatlanságomat.
Mihály Káposzta
Mihály Káposzta
08:03 15 May 20
Nagyon részletes elemzést kaptam Judittól teljesen ingyen. Sokat segített nekem a kereső optimalizálásban. Nagyon segítőkész. Csak ajánlani tudom mindenkinek....
Zsolt Csorba
Zsolt Csorba
12:32 19 Apr 20
Nagyon részletesen es alaposan elemez. A kérdéseimre kielégítő válaszokat kaptam. Barkinek ajanlom aki elakadt, vagy egy összetett SEO feladatot szeretne megvalósítani.Köszönöm a segítséget.
Ákos Gebei
Ákos Gebei
09:19 19 Feb 20
Köszönöm Juditnak az elemézést a pólós oldalunkhoz, ritka az olyan SEO szakember, aki ilyen szintű elemzést készít és időt szán és ingyenes elemzi az oldalt. Köszönjük neked, amint aktuálissá válik a munka, keresni fogunk! 🙂
László Ruff
László Ruff
10:50 29 Nov 19
Nagyon kedves és segítőkész. Teljes mértékben meg vagyunk elégedve a szolgáltatásával, csak ajánlani tudom!
Kft B.Q.
Kft B.Q.
12:57 14 Oct 19
Én SEO oktatásra jelentkeztem Judithoz, nagyon sok mindent tanultam/tanulok tőle, szuper jó dolgokat mutat meg. Már most látszik a webáruházunkon a változás. Elégedett vagyok!
Zsofi Korda
Zsofi Korda
14:13 09 Sep 19
Az ingyenes kiadványt olvasom, nagyon tanulságos! 🙂
Tippmix Ntt
Tippmix Ntt
08:32 08 Aug 19
Köszönjük az elemzést! Feltárt több problémát is, ami javításra szorul.
alexandra kiss
alexandra kiss
13:14 08 May 19
Köszönöm szépen az elemzést,nagyon hasznosnak találtam,csak ajánlani tudom mindenkinek!
Adrienn Szőke
Adrienn Szőke
15:43 01 May 19
Szuper első körös elemzést kaptam ami - nagyon jól érthető módon - már most rávilágított pár olyan dologra, amit javítani szükséges a honlapomon. Köszönöm és ajánlom mindenkinek!
Péter Tóth
Péter Tóth
13:15 15 Dec 18
Rendkívül segítőkész, ez ritka manapság. Köszönöm a segítséget. csak így tovább! :)Mindenkinek jó szívvel ajánlom.
Animal D.
Animal D.
15:38 02 Nov 18
Judit lelkiismeretes, profi munkaja altal az oldalunk latogatottsaga es ezaltal ugyfeleink megrendelese nagyban novekedett. Mar most tobbszorosen megerte a SEO es a kovetkezo evekben meg nagyon sok anyagi hasznot fog hozni. Koszonom az idot es a turelmet. Attila
Dénes Szabó
Dénes Szabó
16:58 29 Oct 18
Judit nagyon precíz, és szereti is amit csinál. Ez ritka egy cégnél...
Szilvia Helényi
Szilvia Helényi
09:23 06 Oct 18
Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Judittól azzal kapcsolatosan, hogy hogyan lehetne még több látogatója a honlapomnak. Biztos vagyok benne, hogy bárkinek aki a szolgáltatásait igénybe veszi, magas szakmai színvonalon, a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen fog segíteni.
jános Hiloczki
jános Hiloczki
10:07 09 Aug 18
Nagyon precíz munkàt végez Judit és sokat segít mindig lehet rà szàmítani!
Enikő Bereczki-Fodor
Enikő Bereczki-Fodor
11:09 12 Feb 18
Judit nemcsak alapos technikai ismeretekkel rendelkezik egy szuper, igényes honlap készítéséhez, hanem marketinges tapasztalatai is óriási segítséget nyújtanak abban, hogy el tudjam dönteni milyen elemeket is szeretnék használni, megjeleníteni rajta: kreatív, számomra ideális megoldásokat javasolt a skype-meetingeken. Juditban az is egyedi, hogy ő nem rizsál, hanem konkrétan és őszintén elmondja egy adott helyzetből mit lehet kohozni. Oktató videói hatalmas segítséget nyújtanak a honlap kezelésében, amely elengedhetetlenül szükséges minden honlaptulajdonos számára, így számomra is. Nagyon világosan érthetően magyarázza el az egyes lépéseket a videókban. Bloggerként is rengeteget tanultam tőle SEO-témában, amelyet azóta is beépítek szövegíróként munkáimba. Teljesem megbízom benne emberileg és szakmailag is és jó szívvel ajánlom!Bereczki Enikőgenerációs szakértőmarketing szövegíró, blogger
Oláh Erzsébet
Oláh Erzsébet
09:20 26 Jan 18
Nagyon hasznos és érdekes volt, kifejezetten jól felhasználható a honlapelemzés videó laikusok számára is. Örülök, hogy rátaláltam az antikaotika oldalára. Köszönöm szépen.
Gergely Dósa
Gergely Dósa
20:26 15 Dec 17
Köszönöm a jótanácsokat, hasznos ötleteket! 🙂 Ajánlom a szolgáltatást azoknak akiknek a SEO szerteágazó területei teljesen idegenek.
Tamás Albert
Tamás Albert
16:03 10 Oct 17
Köszönöm a sok jó tanácsot, hasznos volt a második videó, mert ott egyértelmű, hogy negyed annyian keresnek rá a virágküldés szolgáltatásra, mint évekkel ezelőtt. Kaptam jó tanácsot, a linképítés nekem is a fejemben van, csak riogatnak mások, hogy később a pr cikk sem lesz jó 🙁
See All Reviews
js_loader

[et_pb_fullwidth_breadcrumbs admin_label=”Fullwidth Breadcrumbs” _builder_version=”3.19.18″ _i=”0″ _address=”2.0″ /]