Yoast SEO témájú cikkek

Yoast SEO plugin – a legjobb keresőoptimalizálási bővítmény WordPress honlaphoz. SEO beállítási útmutató, magyar nyelvű fordítás az Antikaotika-SEO-tól.

Egy holland SEO szakértő Joost de Valk készítette a  Yoast SEO bővítményt. Most már nagyon sok tehetséges programozó, szakértő segítségével fejlesztik folyamatosan.

Keresőoptimalizálást elősegítő bővítményt több szempontból is nagyon fontos használni.

  • Ha nem értesz a SEO-hoz és a bővítmény használatához, már akkor is rendbe tesz az oldaladdal egy csomó mindent
  • Könnyen szerkesztheted a bejegyzéseid címét, meta leírásokat, linkeket
  • Automatikusan legenerál meta tag-eket, így Te nem tudod ezeket elfelejteni
  • Segít megmutatni mivel javíthatsz a bejegyzéseden
  • A különböző közösségi média képeket, címeket, leírásokat is külön kezelheted
  • XML webhelytérképet készít
  • stb…

Olvasd el a Yoast SEO témájú írásokat!

Nézd meg a videós oktató anyagot a keresőoptimalizálási bővítményről!

Yoast Seo magyar fordítás

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Meta leírás hossza, meta description SEO, Google

Tudj meg mindent a meta leírásról! Mit jelent a meta description? Mi a szerepe a SEO-ban? Rangsorolási tényező még 2020-ban? Mi változott 2017-től? Hol található a meta description tag? Miért jelenít meg mindig mást a Google a találati lista kivonataiban? Mekkora a leírás ideális hossza? A WordPress-ben a Yoast SEO plugin beállítást hogy kell elvégezni, ha egyedi meta leírást akarunk adni az oldalaknak? “Google meta tags test” – online “description SEO length” ellenőrző eszközök. Az összes fenti kérdésekre megpróbálok válaszolni az eddigi keresőoptimalizálási tapasztalataim alapján, illetve plusz tippeket kaphatsz, ha végigolvasod ezt az igencsak hosszúra sikeredett de olvasmányos cikket.

h

Meta leírás és Google SEO 2020 - tartalomjegyzék

$

Mit jelent a meta description (meta leírás)?

$

Meta leírás a Google felületén

$

Meta description hossza 2017, 2018, 2019 és 2020 - mi változott?

$

Miért fontos a meta leírás? Valóban SEO rangsorolási tényező?

$

7 tipp a meta description optimalizálásához

$

Hol találjuk a meta name description tag-et?

$

WordPress Yoast SEO meta description beállítás

$

Ellenőrző eszközök: “description seo length”, “google meta tags test”

Nézd meg videón a meta leírásról szóló cikkem összefoglalását!

 

 

Mit jelent a meta description?

A meta description angol kifejezés magyarul meta leírást jelent. 

A meta adatok (meta data, meta tag) rendszerint nem jelennek meg a honlap látható felületén, de a kis keresőrobotok “látják” őket. Ezzel “üzenünk” Brüsszelnek  (akarom mondani) a Google-nek és társainak, hogy miről szól a honlapunk. Ilyen metaadat a title, a meta keyword és a meta description

Hogy mennyire veszi ezeket komolyan a Google, az kérdéses. A meta kulcsszavakat semennyire. A title helyes beállításával viszont sokat dobhatunk az adott oldal helyezésén. A meta leírás jelentősége a rangsorolásban seós szakmai körökben is vitatott. Ezt később részletesen kifejtem. 

Nem biztos, hogy a fenti  idegen szavakkal való dobálózás sokat segített, ezért megpróbálom konyhanyelven leírni és példákkal szemléltetni, hogy mit jelent a meta leírás.  

A keresőmotorok felületén, amikor rákeresel valamire ( beírod az egy vagy több tagból álló kulcsszót), akkor megjelenik a találati lista. A cím alatt jön az URL majd általában két soros szövegrész következik. Ezt tekinthetjük meta leírásnak. Már persze, ha ezt tudatosan alkalmazzuk. 

Például WordPress honlapok esetében a “honlap egy soros leírásánál” szoktunk írni valami “frappáns” dolgot, jeligét, idézetet meg egyéb huncutságot. Általában ez jelenik meg a honlap főoldalának meta leírásaként. Ha nem adunk meg semmit, akkor valamit “behúz” helyette a Google illetve az aktuális keresőmotor: pl. az első bekezdést, a menüsort vagy azt a szövegrészt, ami a leginkább választ ad a keresésre

A meta leírás az, amivel “eladod” az adott weboldalt. Az sem jó, ha hülyeségekre pazarlod, és az sem, ha nem határozod meg a tartalmát. Ami talán még rosszabb, hogy beállítod, de minden oldalon ugyanaz lesz a meta leírás. Egy SEO elemzéskor a szoftverek ezeket hibaként jelzik.

Az is előfordulhat, hogy szépen és tudatosan beállítod, a Google mégis mást jelenít meg. Ilyenkor jön a felesleges pánik, pedig nincs semmi gond. Nézzük meg miért…

Hol és hogyan jelenik meg a meta leírás a Google felületén?

Nagyjából így mutatja a Google azt a kivonatot, amit mi leírásként megadunk:

Title rész, itt szerepeljen a kulcsszó, lehet több is – Márkaneved (title)

valami.hu/meta-leiras-meta-description (URL)

Ez a meta leírás. Itt is szerepeljen pár kulcsszó, de ne gyagya felsorolásként! Legyen benne marketingfogás is. Pl. ingyenes házhozszállítás stb… (meta leírás)

meta adatok - meta leírás

A meta leírás ránézésre két sor. Mindig van egy aktuális hossz, amit a találati listán megjelenik. Ez kb. 150-160 karaktert jelent,  de a Google  inkább pixelben határozza meg a maximális hosszt, mint karakterben.

 

A Google találati listán (angolul SERP)  látható hosszúság a keresési lekérdezéstől is függ. Ahogy látjuk a lenti ábrákon, a Google félkövér betűvel emeli ki a title-ben és a meta leírásban szereplő szavakat, amikor azok megegyeznek a kereső lekérdezésében szereplő szavakkal. A félkövér kiemelés, a kerek betűk, a kötőjel,  több helyet foglalnak el mint a függőleges elválasztó és a “sovány” karakterek, ezért  a Google a pixelszámítás miatt “megcsonkolhatja”, levághatja a karakterben gondosan kiszámított és megírt leírásunkat. Néha dátumot vagy egyéb adatot is behúz, ezért még kevesebb hely jut az általunk megadott szöveges részre.

metaleírás Google

Akármilyen jól is állítjuk be a weboldalunk meta leírását, a  Google fenntartja a jogot, hogy azt jelenítsen meg, amit akar. Ezt el kell fogadni. A  keresőbe írt kulcsszavak alapján dinamikusan megváltoztathatja a title-t és a  meta leírást is. Tehát ugyanaz az oldal a találati listán többféleképpen is megjelenhet. A fenti képen a Google figyelembe vette az általunk megadott meta description-t. Itt lent pedig azt látjuk, hogy a cikk közepéből kiemelte a keresési szándékra leginkább választ adó részt. 

meta leírás változat Google

Azt is megállapíthatjuk, hogy nem kell rágörcsölni a pontos kulcsszavakra. Lehet ragozni, szét lehet szedni őket. A Google szépen össze tudja ollózni (lásd a képen a “legelső” kifejezésből kiszedte az “első” szót), még akkor is, ha mondjuk más szoftverek és bővítmények (pl. Yoast) nem értik a ragozott alakot. Arra azért érdemes figyelni, hogy a kulcsszavak közül a hosszabb változatot részesítsük előnybe, mert a rövidből nem biztos, hogy a hosszút tudja értelmezni. 

 

Egy kis poén. Rákerestem egy bizonyos kontextusban a “birs velő” kulcsszóra, és annyira nem volt rá találat, hogy a mi cikkünknél, ami nem erről szól, de mégiscsak birs a témája, úgy hozta be a meta leírást, hogy “birs való”.

 

Ez mutatja, hogy az “elírást” is kezeli. Ha rosszul gépeljük be a keresést, vagy a Google azt hiszi, hogy másra gondolunk, mert alig keresik az általunk célzott kulcsszót, megpróbál “segíteni”.

Meta description hossza 2017,  2018, 2019 és 2020 – mi változott?

A meta leírás hosszát 2020-ban 120-158 karakter közé érdemes belőni, ami maximum 920 pixelt jelent egy normál asztali gép kijelzőjén, ha megnézzük a Google találati oldalát.

A mobilon viszont már csak kb. 680px (kb. 120 karakter) a maximális meta description hossza.

Más keresőmotorok – a Bing és a Yahoo – pedig cirka 980 képpont (kb. 168 karakter) méretű meta leírást jelenítenek meg. 

Éveken keresztül ez a rövid 120-160 karakter hosszú metaleírások voltak láthatóak a Google felületén, majd a 2017-es esztendő végén 230-320 karakternyi szöveget engedélyezett, amivel jobb felhasználói élményt szerettek volna nyújtani a keresőmotor használóinak. Elindult az ész nélküli SEO munka: duplázzuk meg mindenhol a meta leírás hosszát, mert ez kell a Google-nak!

Azután gondolt egyet a Google, és  2018 nyarán visszaállította a rövid változatot. Akkor lehetett mindent elölről kezdeni!  

Danny Sullivan, a Google hivatalos nyilatkozatában próbálta megnyugtatni a kedélyeket:

Keresési snippetek (kivonatok) átlagban rövidebbek, mint az elmúlt hetekben, bár kissé hosszabbak, mint a tavaly decemberben végzett módosítás előtt.

Bevallom, hogy 2017 végén mi csak az új tartalmakhoz írtunk hosszú 300 karakteres meta leírást, a régieket hagytuk. A 2018-as Google változtatás után nem írtunk át semmit, a hosszú meta leírást is hagytuk úgy, ahogy volt.

Gyakran előfordul, hogy eleve hosszabb lesz a meta leírásunk, mint amennyit az aktuális év enged, de ezen kár görcsölni. Ilyenkor arra kell koncentrálni, hogy már a szöveg elején írjuk le a legfontosabbakat. Amikor a Google levágja a meta description-t, akkor …-tal jelzi, hogy van további mondanivaló. A 3 pont akár fel is keltheti a kíváncsiságot, és már csak emiatt is rákattintanak a weboldalunkra. 

2019-ben kb. ugyanaz volt elmondható, mint 2018-ban – a meta description tag-et 120 és 158 karakter között illett tartani. 

Mivel a Google eléggé dinamikusan változtatja a találati lista megjelenését és a snippet-ek hosszát évről évre, illetve a kereséseknek megfelelően, mi is legyünk dinamikusak és ne stagnáljunk le ilyen részleteknél. Akkor sincs gond, ha 1000 szavas leírást adunk 🙂 – mivel a Google ebbe nem szól bele, csak éppen azt jelenít meg, amit jónak gondol. 

Miért fontos a meta leírás? Valóban SEO rangsorolási tényező?

Szerintem a meta description fontos, de annyira nem, hogy keresőoptimalizálás szempontjából túlságosan “ráizguljunk” a témára. 

Jogosan tehetjük fel a  kérdést, hogy ha ennyit variál a Google, és még a kivonatokat is “átírja”, érdemes-e egyáltalán bajlódni ezekkel a meta címkékkel? A MOZ  végzett erről egy felmérést. Megvizsgált 70 059 meta description-t  (kimaradtak azok az oldalak, ahol nem határozták meg ezt a meta elemet ). Ezek közül alig egyharmadnyit (35,9%)  jelenített meg a Google az eredeti formájában.

Jóval magasabb az arány (55%), ha figyelembe vesszük, hogy a Google felhasználja az általunk megadott metaleírást, csak egy részét levágja, máskor pedig kiegészíti.  Az esetek többségében a Google egyszerűen csak pontot tett a szöveg végére, mivel ragaszkodik a teljes mondathoz. 

El kell ismernünk, hogy a Wikipedia aloldalai eléggé jól szerepelnek a Google találati listáján, pedig egyáltalán nincs eredeti meta leírás, nem vette senki a fáradtságot, hogy írjon két sort, ami a keresőoptimalizálást segítheti. Ha így nézzük, nem számít a meta leírás, mert úgyis elől van a találati listán.

Hosszú évekkel ezelőtt – írja a Searchmetrics –   igen fontos SEO rangsorolási tényező volt a kulcsszavak  meta leírásban  való szerepeltetése. Manapság a leírás tartalmának minősége és relevanciája sokkal fontosabb szerepet játszik a kódrészlet optimalizálásában. A kiváló minőségű metaleírás növelheti a forgalmat és a CTR-t (átkattintási arány), mivel a releváns kivonat arra ösztönzi a felhasználót, hogy rákattintson a keresési eredményre. 

A keresőmotorok által a webhely rangsorolására alkalmazott kritériumok egyre differenciáltabbak és összetettebbek. Az internetes keresés első éveiben, az évezred elején az oldal optimalizálásának egyik legfontosabb eleme volt a meta description tag meghatározása. Mindenki arra törekedett, hogy felsorolásszerűen teletömje a meta leírást azokkal a kulcsszavakkal, amelyekkel jó helyezést szeretne elérni. .

2009-ben, viszonylag későn, a Google kijelentette, hogy a meta kulcsszavak és a meta leírások már nem gyakorolnak meghatározó hatást rangsorolási algoritmusaikra. A keresőmotorok manipulálására tervezett kulcsszó zsúfolás értéke egyre inkább csökkent, mivel ezek a felhasználói élménynek nem igazán felelnek meg.

7 tipp a meta description optimalizálásához

Milyen a jó meta leírás? 

  1. Tömör és lényegre törő:  Két-három rövid mondatot érdemes használni. A felhasználó a találati listán  keresztül rögtön választ keres a  kérdéseire – és ideális esetben már a meta leírásból is ki kell derülni, hogy itt a válasz.
  2. Cselekvésre ösztönzés: A leírásnak mindig kattintásra ingerlőnek kell lenni
  3. Téma: A célzott oldal témáját röviden és tömören kell összefoglalni, hogy a felhasználó tudja, mire számíthat.
  4. Kulcsszó: Ajánlatos az oldal fő kulcsszavait  használni a leírásban. Noha ez nem annyira rangsorolási tényező (lásd fent), ha egyezik a keresett kifejezéssel, a Google automatikusan kiemeli ezt a szót a kivonatban. Így pedig feltűnőbb lesz a leírásunk.
  5. Egyediség: Minden leírásnak egyedinek kell lennie, csakúgy, mint a title tag-nek. 
  6. Speciális karakterek: A HTML kódok segítségével speciális, nem alfanumerikus karaktereket lehet beilleszteni a leírásba, például szíveket vagy más szimbólumokat. Így odavonzza a tekintetet. Ne essünk túlzásba, mert akár akár ronthatja is a felhasználói élményt!
  7. Optimalizáljuk inkább a fő tartalmat: Ha nem akarunk meta leírást készíteni, akkor próbáljuk a  legérdekesebb mondanivalót a célzott kulcsszavakkal a fő tartalom első 120 karakterében elhelyezni, hogy mind a keresőmotor felületén mind a közösségi médiában ez a kivonat jelenjen meg!

Én szoktam  kulcsszavak elhelyezni a meta leírásban. Bár bevallom, nem teszteltem, hogy mi lenne, ha csak marketing szöveget írnék.  Ugyanakkor egyre gyakrabban előfordul, hogy ha jól megírok egy cikket, és gondosan optimalizálom a címet és az első bekezdést, akkor nem írok külön title-t vagy metaleírást, hiszen nagy valószínűség szerint pontosan az fog megjelenni a találati listán, ami leginkább megfelel a keresési szándéknak. Ilyenkor rendszerint viszontlátom a cikk címét (kicsit levágva) és az első bekezdés első mondatait. 

Hol találjuk a meta name description tag-et?

Ha be akarjuk állítani, vagy csak ellenőrizni szeretnénk a meta leírást, akkor nyissuk meg a böngészőben a vizsgálandó weboldalt. Nyomjuk meg a  CTRL+ U betűkombinációt, és a legtöbb böngésző (Google Chrome, Firefox, Opera) behozza az adott oldal forráskódját. 

Ne ijedjünk meg a sok kódtól!  Ilyesmit kell keresnünk:

<meta name="description" content="Az oldal leírása" />

“Az oldal leírása” rész fogja tartalmazni azt az információt, amit meta leírásként megadtunk.

Ha nem látod, mert van egy csomó hasonló “meta” kezdetű kód, akkor nyomj egy CTRL + F billentyűkombinációt, és a megjelenő kereső mezőbe írd be, hogy description. Én így szoktam pillanatok alatt beazonosítani, hogy ki van-e töltve egyáltalán. Ha nem találjuk ezt a kód részletet, akkor valószínűleg nem lett megadva. Persze más SEO eszközökkel is ellenőrizhetjük egy gombnyomással. Erről is lesz szó!

WordPress Yoast SEO meta description beállítás

Ha WordPress alapú a honlapod, akkor a Yoast SEO plugin (bővítmény) mankót nyújt a meta leírás beállításához. A bővítményt rendszeresen frissítik, itthon pedig megpróbálják “magyarítani”, de a nagyobb frissítések után általában megint minden angolul jelenik meg. Írtam egy kis cikket, hogy mi-mit jelent angolul és magyarul a Yoast beállításánál. Ezt itt olvashatod el: Yoast SEO magyar fordítás

Amikor létrehozol egy oldalt vagy bejegyzést, a szerkesztő felületen (rendszerint a cikk alatt) megjelenik a Yoast SEO beállítási lehetőség. A lenti képen látható, hogy a meta leírást a “Kivonat szerkesztése” gomb megnyitása után lehet beállítani. Most még magát a cikket nem írtam meg, csak adtam egy hülye címet, és egyből a Yoast-ra ugrottam:

Yoast SEO plugin meta description beállítás

A gombra kattintva megjelenik a SEO cím (title), a Keresőbarát név és a Metaleírás szerkesztésének lehetősége. 

Amint látható, a title az általunk adott címből, oldalszámból (ez nem lényeg most), az elválasztó vonalból (ami legyen keskeny) és a honlap elnevezéséből fog állni. Ezt az egészet ki is törölhetjük, és átírhatjuk olyanra, amilyenre szeretnénk, hogy megjelenjen a Google találati listán. 

A keresőbarát név (slug) maradjon úgy, ahogy van, majd mentéskor megváltozik. Illetve az URL szerkesztésénél is javíthatjuk, rövidíthetjük. Egyet ne csináljunk, ne írjuk át utólag, mert könnyen 404-es oldal lesz az eredmény!

A meta leírást viszont nyugodtan töltsük ki a legjobb tudásunk szerint. A Yoast eleve hoz egy “Google szimulátort”. Alapbeállításként a mobilos nézet jelenik meg kiemelt képpel (ez most hiányzik, mert még nem raktam fel), a számítógépes nézethez a kivonat szerkesztő felső sorában át kell kapcsolni a “Mobile Result” helyett a “Desktop Result”-ra. Ott nem lesz látható a kiemelt kép, de ne ijedjünk meg! Ez így van rendjén.

Szerkesztés után ne felejtsünk el a “Kivonat szerkesztő bezárása” gombra  nyomni, majd frissítsük vagy élesítsük az oldalt, hogy a változások ne vesszenek el! 

Kis idő még kell, mire a Google figyelembe veszi a változtatást, ha mondjuk a régi meta description-t átírtuk egy újra, hogy jobb legyen a honlapra kattintási arány.

Amit még fontos megjegyezni, hogy a Yoast nem ismeri a szavak ragozott formáját, a Google viszont igen. Ezért ne támaszkodjunk teljes mértékben a Yoast SEO javaslataira, ha pl. azt mondja, hogy hiányzik a kulcsszó valamelyik meta tag-ből, csak mert toldalékosan jelenik meg. 

A kis narancssárga csík zöldre fog váltani, ha a Yoast “elégedett lesz” a meta leírás hosszával. Ha túlcsordulunk az sem gond!

Ellenőrző eszközök: “description seo length”, “google meta tags test”

Ha nem WordPress oldalunk van, vagy csak szeretnénk ellenőrizni, hogy a meta tag-ek nagyjából jól vannak-e beállítva, többféle eszközt használhatunk: Google Chrome bővítményeket, és online meta description length eszközöket, stb. Valamelyik ellenőrző eszközt már nem frissítették egy jó ideje, ezért lehet, hogy nem a megfelelő meta leírás hosszt fogja mutatni. 

Írjuk a keresőbe valamelyik kifejezést:

  • description seo length
  • google meta tags test
  • meta description checker
  • description content

A találati listán kedvünkre válogathatunk:

Egy pillanat alatt megnézhetjük bármelyik oldal meta adatait és SEO hibáit, ha letöltjük valamelyik Google Chrome bővítményt a böngészőnkbe:

A hibajelzéseket nem mindig kell komolyan venni, ha például azt jelzi valamelyik tool, hogy “missing meta keyword”, vagyis hiányzik a meta kulcsszó címke, akkor SEO meta tag ellenőrző eszköz nem veszi figyelembe, hogy a meta kulcsszavakat már rég nem kell beállítani. Én is csak arra használom, hogy a konkurencia elemzés során megnézzem, hogy milyen kulcsszavakat tartanak fontosnak, magyarul el lehet lopni az ellenfél honlapjának stratégiáját. Persze ez túlzás, mert aki nem ért a keresőoptimalizáláshoz, ide is hülyeségeket ír. 

Ha biztosra akarsz menni a keresőoptimalizálással kapcsolatban, akkor keress olyan SEO szakembert, aki tudja, hogy milyen kulcsszavakat kell megcélozni, és akár meg is tanítja neked, hogy kell a saját weboldaladat optimalizálni!

Chat GPT SEO tanfolyam az alapoktól – haladó szintig Egyszerű SEO trükkök elfoglalt embereknek

Chat GPT SEO - elveszi a munkánkat? veszéleyek, előnyök, hétrányok, hogy kell regisztrálni?

Vélemények Antal-Pap Judit SEO szakértőről

Zsolt Antal
Zsolt Antal
08:21 31 Jan 24
Andras Csaszi
Andras Csaszi
09:07 03 Dec 23
Szuper hasznos tanácsadás és kellően mély elemzés.
arpad kondi
arpad kondi
15:26 26 Jul 23
János Szabó
János Szabó
14:45 27 Jun 22
Az Antikaotika-design + SEO kiemelkedő hozzáértéssel ad tanácsokat és a nem vagy alig említhető SEO ismeretekkel rendelkező web lap tulajdonos ingyenesen kap értékelést a weblapjáról.
Szilvia Balogh
Szilvia Balogh
10:10 13 Jun 22
Szilvia Ságiné
Szilvia Ságiné
08:55 09 May 22
Nagy Andor
Nagy Andor
17:58 06 Mar 22
Kiváló!
Károly Vasvári
Károly Vasvári
15:48 17 Jan 22
Sok hasznos tippet kaptam a személyre szabott videóban (olyan dolgokról is, amiről azt hittem, hogy tudom), ajánlom!
Ferencné Hanis
Ferencné Hanis
03:10 01 Dec 21
Kedves, segítőkész hölgy.
Eva Magyari
Eva Magyari
17:51 15 Apr 21
Judit kiváló és nagyon lelkiismeretes SEO tanácsadó. Honlapom teljesítménye látványosan javult, mióta együtt dolgozunk. Szívből ajánlom mindenkinek, aki szeretné, hogy honlapja jobban teljesítsen. Bár az együttműködésünk előtt sok SEO tanfolyamot elvégeztem és így sok mindent tudtam keresőoptimalizálás témában, Judittal való együttműködés és tanácsadása mégis rengeteg újdonságot, a gyakorlatban alkalmazható, hasznos tudást adott számomra, ami számokkal is mérhető.
Kriszti Pataki
Kriszti Pataki
09:40 14 Apr 21
Egy ingyenes elemzéssel nézettem át induló vállalkozásom honlapját Judittal. Jóval felülmúlta a várakozásaimat annyi hasznos információt kaptam tőle. Így igénybe vettem a Skype-os SEO videó konzultációt is, ami szintén jóval több volt, mint amire számítottam. Konkrét megoldásokat kaptam, amelyek már látható eredményeket is hoztak.Mindezt segítőkészen, türelmesen, számomra is érthető formában, amit ez úton is külön köszönök Juditnak!Én biztosan Őt választom további SEO, szövegírás vagy honlapkészítő munkához!Pataki Krisztina
Katalin Rajnai
Katalin Rajnai
08:51 08 Feb 21
Vállalkozásom honlapját az ingyenes elemzés szolgáltatással nézettem át. Azt gondoltam (mivel ingyenes), hogy egy rövid és általános elemzést fogok kapni, 1-2 ötlettel. Ezzel szemben egy nagyon is komplex, több mint fél órás értékelést készített Judit, rengeteg tanáccsal, használható ötlettel, konkrétumokkal és az én vállalkozásom számára specifikus ajánlásokkal. Nagyon sokat segített az elemzése, mely tömören összefoglalta a lényeget ebben a témában, mellébeszélés és sallangok nélkül. Biztos vagyok benne hogy fogunk vele együtt dolgozni a jövőben.Ezúton is köszönjük szépen a hasznos tanácsokat!
Imre Tamási
Imre Tamási
10:21 05 Feb 21
Én mindig örólök annak amikor az internet mocsarában végre találok egy aranyrögöt. Most is ez történt - megtaláltam az ANTIKAOTIKA SEO honlapot ésegyszerűen imádom.Ez egy olyan profin megszerkesztett, megírt website, amely tartalmilag, stilisztikailag és nyelvtanilag is maga a csúcs.Könnyen érthető, olvasmányos, tele referenciákkal és rengeteg inspiráló anyaggal.Évekkel ezelőtt készítettem egy weboldalt a családi vállalkozásunknak és magára hagytam, nem töródtem vele vártam a csodát. Most azonban arra készülök, hogy az oldalamat a "mennyekbe" repítsem azaz a találati lista legelejére - nyilván az antikaotika segítségével.Rengeteg vállalkozás, SEO szakember van a piacon, ezért megtalálni az igazit nehéz. Úgy érzem én megtaláltam - a legjobb, akit kiválasztottam a rengetegből az nem más, mint Antal-Pap Judit SEO szakember.
Pünkösti Nóra
Pünkösti Nóra
20:35 20 Nov 20
Tökéletes, értelmezhető leírásokat, összefoglalókat készít konyhanyelven, melyeket valóban hasznosítani lehet. Köszönet érte, Judit!
Péter Marschall
Péter Marschall
18:36 29 May 20
Óriási meglepetés volt már az első beszélgetésünk is. Nagyon sok segítséget kaptunk. Nagyon készséges és kiváló szakember.Mellesleg óriási türelemmel kezelte tudatlanságomat.
Mihály Káposzta
Mihály Káposzta
08:03 15 May 20
Nagyon részletes elemzést kaptam Judittól teljesen ingyen. Sokat segített nekem a kereső optimalizálásban. Nagyon segítőkész. Csak ajánlani tudom mindenkinek....
Zsolt Csorba
Zsolt Csorba
12:32 19 Apr 20
Nagyon részletesen es alaposan elemez. A kérdéseimre kielégítő válaszokat kaptam. Barkinek ajanlom aki elakadt, vagy egy összetett SEO feladatot szeretne megvalósítani.Köszönöm a segítséget.
Ákos Gebei
Ákos Gebei
09:19 19 Feb 20
Köszönöm Juditnak az elemézést a pólós oldalunkhoz, ritka az olyan SEO szakember, aki ilyen szintű elemzést készít és időt szán és ingyenes elemzi az oldalt. Köszönjük neked, amint aktuálissá válik a munka, keresni fogunk! 🙂
László Ruff
László Ruff
10:50 29 Nov 19
Nagyon kedves és segítőkész. Teljes mértékben meg vagyunk elégedve a szolgáltatásával, csak ajánlani tudom!
Kft B.Q.
Kft B.Q.
12:57 14 Oct 19
Én SEO oktatásra jelentkeztem Judithoz, nagyon sok mindent tanultam/tanulok tőle, szuper jó dolgokat mutat meg. Már most látszik a webáruházunkon a változás. Elégedett vagyok!
Zsofi Korda
Zsofi Korda
14:13 09 Sep 19
Az ingyenes kiadványt olvasom, nagyon tanulságos! 🙂
Tippmix Ntt
Tippmix Ntt
08:32 08 Aug 19
Köszönjük az elemzést! Feltárt több problémát is, ami javításra szorul.
alexandra kiss
alexandra kiss
13:14 08 May 19
Köszönöm szépen az elemzést,nagyon hasznosnak találtam,csak ajánlani tudom mindenkinek!
Adrienn Szőke
Adrienn Szőke
15:43 01 May 19
Szuper első körös elemzést kaptam ami - nagyon jól érthető módon - már most rávilágított pár olyan dologra, amit javítani szükséges a honlapomon. Köszönöm és ajánlom mindenkinek!
Péter Tóth
Péter Tóth
13:15 15 Dec 18
Rendkívül segítőkész, ez ritka manapság. Köszönöm a segítséget. csak így tovább! :)Mindenkinek jó szívvel ajánlom.
Animal D.
Animal D.
15:38 02 Nov 18
Judit lelkiismeretes, profi munkaja altal az oldalunk latogatottsaga es ezaltal ugyfeleink megrendelese nagyban novekedett. Mar most tobbszorosen megerte a SEO es a kovetkezo evekben meg nagyon sok anyagi hasznot fog hozni. Koszonom az idot es a turelmet. Attila
Dénes Szabó
Dénes Szabó
16:58 29 Oct 18
Judit nagyon precíz, és szereti is amit csinál. Ez ritka egy cégnél...
Szilvia Helényi
Szilvia Helényi
09:23 06 Oct 18
Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam Judittól azzal kapcsolatosan, hogy hogyan lehetne még több látogatója a honlapomnak. Biztos vagyok benne, hogy bárkinek aki a szolgáltatásait igénybe veszi, magas szakmai színvonalon, a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen fog segíteni.
jános Hiloczki
jános Hiloczki
10:07 09 Aug 18
Nagyon precíz munkàt végez Judit és sokat segít mindig lehet rà szàmítani!
Enikő Bereczki-Fodor
Enikő Bereczki-Fodor
11:09 12 Feb 18
Judit nemcsak alapos technikai ismeretekkel rendelkezik egy szuper, igényes honlap készítéséhez, hanem marketinges tapasztalatai is óriási segítséget nyújtanak abban, hogy el tudjam dönteni milyen elemeket is szeretnék használni, megjeleníteni rajta: kreatív, számomra ideális megoldásokat javasolt a skype-meetingeken. Juditban az is egyedi, hogy ő nem rizsál, hanem konkrétan és őszintén elmondja egy adott helyzetből mit lehet kohozni. Oktató videói hatalmas segítséget nyújtanak a honlap kezelésében, amely elengedhetetlenül szükséges minden honlaptulajdonos számára, így számomra is. Nagyon világosan érthetően magyarázza el az egyes lépéseket a videókban. Bloggerként is rengeteget tanultam tőle SEO-témában, amelyet azóta is beépítek szövegíróként munkáimba. Teljesem megbízom benne emberileg és szakmailag is és jó szívvel ajánlom!Bereczki Enikőgenerációs szakértőmarketing szövegíró, blogger
Oláh Erzsébet
Oláh Erzsébet
09:20 26 Jan 18
Nagyon hasznos és érdekes volt, kifejezetten jól felhasználható a honlapelemzés videó laikusok számára is. Örülök, hogy rátaláltam az antikaotika oldalára. Köszönöm szépen.
Gergely Dósa
Gergely Dósa
20:26 15 Dec 17
Köszönöm a jótanácsokat, hasznos ötleteket! 🙂 Ajánlom a szolgáltatást azoknak akiknek a SEO szerteágazó területei teljesen idegenek.
Tamás Albert
Tamás Albert
16:03 10 Oct 17
Köszönöm a sok jó tanácsot, hasznos volt a második videó, mert ott egyértelmű, hogy negyed annyian keresnek rá a virágküldés szolgáltatásra, mint évekkel ezelőtt. Kaptam jó tanácsot, a linképítés nekem is a fejemben van, csak riogatnak mások, hogy később a pr cikk sem lesz jó 🙁
See All Reviews
js_loader

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakértő

Szöveges tartalom optimalizálás – a tartalom a király? – SEO tippek 2.

Szöveges tartalom optimalizálás – a tartalom a király? – SEO tippek 2.

Szöveges tartalom optimalizálás – a tartalom a király? – SEO tippek 2.

Újabb SEO tippek, hogy a weboldalad bekerüljön a top 10-be a Google kereső találati listáján!   Azt már tudod, hogy milyen az ideális domain név, címsor, metaleírás, URL, és hogy miért kellenek a kifelé mutató linkek. A mostani rendkívül fontos téma: a szöveges tartalom optimalizálás.

Már nem titok, hogy Google rangsorolási algoritmusában a két legfontosabb tényező a linkek és a tartalom.

Éppen ezért úton-útfélen találkozhatsz az ismerős szlogennel:

„Content is king” – azaz –  „TARTALOM  = KIRÁLY”

– De milyen tartalom számít igazán királynak?

– A gondosan felépített, keresőoptimalizált tartalom. Ezért a jelmondatot egy kicsit kiegészíteném:

TARTALOM  + SEO = KIRÁLYSÁG

Hogy mi ennek a szlogennek az értelme, azt az alábbi részben mutatom  be.

Miért fontos a tartalom optimalizálás?

A tartalom optimalizálás azért fontos, mert a kereső rendszerek részben a tartalom, illetve annak minősége alapján rangsorolják a honlapokat a találati listában.

Bármilyen tartalom is kerül fel a honlapodra, fontos, hogy a keresőmotorok és az olvasóid is egyértelműen megtudják, hogy mi az amiről az adott oldal vagy bejegyzés szól.

Mindent kövess el azért, hogy a tartalom világos és minőségi legyen, hiszen ha a felhasználó egyszer értékesnek találta az oldaladat a jövőben is meg fog bízni benne.

A tartalom optimalizálást mindig a felhasználók és a keresőmotorok számára készítjük, sosem csak a keresőmotoroknak, vagyis nem az a cél, hogy telerakd a szövegedet az általad használt  kulcsszavakkal, hanem az hogy értékes tartalmat közölj, ami remélhetőleg sokak hasznára válik.

 

Tartalom típusok

Ha ránézel egy honlapra általában kétféle tartalmat látsz:

  1. szöveges tartalmat
  2. nem szöveges médiatartalmat:  ami lehet képi, videó és zenei tartalom.

 

A legtöbb esetben az oldaladon nem csak szöveget – hanem mintegy kiegészítő vagy magyarázó elemként – egyéb médiumot is fel kell használnod.

Szöveges tartalom optimalizálás

Mivel a keresések kulcsszavak alapján történnek, a szöveges tartalomnak is meg kell felelnie ezen szavaknak. Fontos, hogy nem elég a kiválasztott kulcsszavak felsorolása, hanem élő, értelmes, releváns tartalmat kell adni a felhasználóknak.

Hogyan válasszam ki a kulcsszavakat?

Erre a témára több SEO blog cikket lehetne írni, illetve egy profi tanfolyam is kevés lehet, mivel elsősorban az idő és a tapasztalat fogja megmutatni, hogy melyek a tökéletes kulcsszavak az adott oldalra.

Egy kis mankó a kulcsszó kereséshez:

    1. Gondolj egy problémára, amire válaszolni szeretnél az írásoddal: milyen kérdést tennél fel, ha a felhasználó bőrébe bújnál?

Tartsd szem előtt, hogy az  emberek ugyanazokra a kifejezésekre keresnek rá az interneten, amiket a hétköznapi beszélgetéseik során használnak, tehát ugyanezen kifejezéseket/kulcsszavakat használd te is a honlap szöveges tartalmának optimalizálásakor.

2. Használj Google AdWords kulcsszótervezőt!

3.  Kérj segítséget SEO szakembertől!

Mivel a tartalom optimalizálás alapja a megfelelő kulcsszavak megtalálása és alkalmazása, ami meglehetősen időigényes és nagy szakértelmet igénylő folyamat, bizonyos esetekben érdemes megfontolnod, hogy profi szakemberhez fordulj. Tekints erre befektetésként!

A Google egyre inkább emberi szemüvegen keresztül képes értelmezni a honlap tartalmát. Ennek megfelelően minőségi szöveges cikket kell írni a honlapra.

Kulcsszósűrűség és az egészséges tartalom optimalizálás

A kulcsszó arányának 1-4% között kell mozognia a tartalomhoz képest. Több szakértő állítja, hogy soha nem szabad átlépni az oldalankénti 6%-os határt, mert a keresőmotorok spam-nek minősíthetik a túloptimalizált tartalmat.

Webshopoknál a kulcsszósűrűség magasabb is lehet, mert egy termékkategória oldalon természetes ha ismétlődik egy kulcsszó, pl. online ékszerboltban a „gyűrű” kifejezés.

A weboldaladon törekedj a természetességre! Az állandó szóismétlés helyett helyezd el a főbb kulcsszavak szinonimáit, illetve a kapcsolódó kifejezéseket is a szöveges tartalomban.

 

A tartalom optimalizáláshoz javaslom a  Yoast SEO bővítményt – amennyiben wordpresst használsz!

A szöveges tartalom hossza

Nincs tuti recept arra, hogy mekkora az ideális hossz. Több szakértő szerint – különösen angol nyelvterületen – minimum 1000 szóból kell állnia egy blogbejegyzésnek.

A fentebb említett Yoast SEO plugin is jelzi, hogy elérted-e az általa minimálisan elvárt 300 szót. 

Ha viszont beírod az internetes keresőbe az általad választott kifejezést, gyakran tapasztalhatod, hogy az adott kulcsszóra nyúlfarknyi cikkek jönnek be a a találati lista első oldalán.

Ebből is látszik, hogy a tartalom hossza nem a legfontosabb tényező, hogy a Google előre soroljon a találati listán.

TIPP: érdemes ellenőrizni, hogy az általad meghatározott kulcsszóra milyen típusú és hosszúságú tartalmak jönnek fel, és aszerint döntsd el, hogy mekkora terjedelmű cikket fogsz írni! Mit preferál a kereső?

Léteznek ellenérvek is a hosszú cikkekkel szemben. Mégpedig az, hogy a 21. század internetes fogyasztói nem szeretnek olvasni.

Ez nem feltétlenül igaz, de azért érdemes a leglényegesebb információt a  cikk elején elhelyezni.

Ha hasznos választ adsz az olvasódnak a kérdésére, akkor értékelni fogja a fáradozásodat, és nem csak, hogy elolvassa az írásodat, hanem meg is osztja a tartalmadat a közösségi média csatornáin, feliratkozik a hírleveledre.

Ha megbízik a termékedben és szolgáltatásodban – vagyis hitelesnek talál – akkor nagy eséllyel válik a weboldalad vásárlójává.

A szöveges tartalom tagolása

Lehet, hogy nagyszerű mindaz amit leírsz, de egy végtelenségig nyúló tagolatlan szöveghalom elrettentően hat a legtöbb olvasóra.

A bejegyzés megírásánál törekedj a megfelelő tagolásra:

  • Használj bekezdéseket! Normális esetben a fontos kulcsszó bekerül az első bekezdésbe.
  • A szöveg további részében is jelenjen meg a kulcsszó legalább  háromszor!
  • Értelemszerűen alkalmazz kiemeléseket, alcímeket: H2/kiemelés 2, H3/kiemelés 3, H4/kiemelés 4
  • H1-et csak az oldal/ bejegyzés címéhez használj!
  • A többszörösen összetett mondatok helyett válaszd a felsorolást!
  • A fontosabb kifejezéseket félkövérrel emeld ki, hogy „villámolvasással” is ki lehessen szűrni a lényeget!
  • Itt-ott érdemes illusztrációval megtörni a szövegfolyamot.

Belső linkek – Keresztlinkelés

Helyezz el a tartalomban szöveges belső linkeket, amelyek a honlapod valamelyik oldalára mutatnak.

Ne csak a bejegyzésekre és termékekre, hanem aloldalakra, kategóriákra, és címke oldalakra is hivatkozz!

Sőt alkalmazz az előbb említett céloldalakon is olyan linkeket, amelyek visszamutatnak a hivatkozó oldalra is. Ezt hívják keresztlinkelésnek (crosslinking).

Ennek a haszna, hogy az olvasó a honlapod többi aloldalára is eljut, így a kiemelten fontos aloldalakra is generálhatsz forgalmat.

Az  anchor text jelentése:  horgonyszöveg  vagy linkre rakott szöveg.  Ha rákattintasz,  eljutsz egy másik információs oldalra.

Még többet tudhatsz meg a témáról, ha elolvasod a Honlapseo blog cikkét itt:

SEO linképítés- horgonyszöveg szerepe

 

A kulcsszógazadag anchor szöveges aloldalak közötti keresztlinkelés segít a felhasználóknak, hogy további érdekes tartalmakat találhassanak a kedvenc témájukban, ezáltal pedig megismerjék és értékeljék az adott weboldalt.

  • A belső linkek alkalmazásával is körültekintően kell eljárni.
  • Törekedj a természetességre!
  • Ne helyezz minden ötödik szóra linket!
  • Erősítheted a többi aloldaladat, ha rájuk mutató linkhez a céloldal kulcsszavát (jobb esetben azok szinonimáit) helyezed.
  • Linket helyezhetsz képre is.

Keresőoptimalizált szövegírásról készítettem egy videót, amelyben a gyakorlatban is bemutatom,  hogy mit jelent a képi és szöveges tartalom optimalizálás.

Kattints Ide: Megnézem a SEO videót!

 

A nem szöveges tartalom optimalizálásról a következő blogbejegyzésemben fogok írni.

Ha nem akarsz lemaradni azokról a keresőoptimalizálás – SEO témájú írásokról, amelyekkel a te weboldaladat is felpörgethetjük, iratkozz fel a hírlevelemre!

Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakember,  keresőoptimalizálás szakértő, web-designer
Saját honlapok:
AntikaotikaAntikaotika-designAntikaotika-SEORetro-Vintage
SEO szövegírás, keresőoptimalizált cikkírás – ahogy a Google szereti

SEO szövegírás, keresőoptimalizált cikkírás – ahogy a Google szereti

SEO szövegírás, keresőoptimalizált cikkírás – ahogy a Google szereti

SEO cikkírás, keresőoptimalizált szövegírás – ahogy a Google szereti

Mielőtt beírtad a Google-be, hogy SEO szövegírás, fizetett cikkírás, weboldal szövegírás, marketing szövegírás vagy kreatív szövegírás árak, bizonyára  már felsóhajtottál párszor:

  • Milyen nagyszerű lenne úgy szövegeket írni a honlapra, hogy a cikk vagy oldal állandóan a találati lista élén lenne!
  • Bárcsak állandóan jönnének a kattintások a Google organikus találati listáról!
  • Bárcsak alacsonyabb lenne a visszafordulási arány, és több időt töltenének a látogatók a honlapomon!

Sokan azt hiszik, hogy állandóan ontani kell az új frappáns szövegeket a honlapra, ezerféleképpen kell ugyanazt leírni, hogy sikeresek legyünk a Google vagy a látogatók szemében. Pedig nem.

A megoldás a SEO szövegírás, azaz a kulcsszavakra optimalizált szövegírás, amely minőségében  – a legtöbb esetben – mennyiségében is lepipálja a konkurencia cikkeit, tartalmi szövegeit!

 

2020-ban a legfontosabb Google rangsorolási tényező továbbra is a minőségi tartalom marad. Ezért ismerned kell, hogy a Google szemében mi számít minőségi tartalomnak.

 A Google minőségi irányelvei – ha SEO szövegírásban gondolkozol:

  • Mindenekelőtt a felhasználóknak készítsd az oldalakat, ne a keresőmotornak.
  • Ne vezesd félre felhasználóidat.
  • Kerüld a keresőmotorokon belüli rangsorolás emelését célzó trükköket. Jó kiindulási pont, hogy felteszed magadnak a kérdést: nyugodtan el mernéd-e mondani egy konkurens webhely tulajdonosának vagy egy Google-alkalmazottnak, hogy milyen technikát alkalmazol? Egy másik hasznos kérdés: „Mennyiben segít ez a felhasználóimnak? Akkor is ezt tenném, ha nem lennének keresőmotorok?”
  • Gondold át, hogy mi teszi webhelyedet egyedivé, értékessé és lebilincselővé. Tegyél annak érdekében, hogy webhelyed kiemelkedjen a többi közül a saját területeden!

A többit pl. a speciális irányelveket elolvashatod itt: Google minőségi útmutató

 

SEO szövegírás – törekedj minőségi tartalomra!

 

A keresőmotorok azt is figyelik, hogy hányan kattintanak a találati listán a te tartalmadra, valamint, hog mennyi időt töltenek az oldaladon.

Ha meg tudod fogni a látogatókat, és lebilincselő tartalmaddal a képernyő elé szegezed őket, akkor a Google is azt mondja majd, ez az oldal megérdemli, hogy előrébb soroljam!

 

A Google által megfogalmazott, és nemrégiben frissített SEO iránymutatások szerint teljesen egyértelmű, hogy a tartalom akkor jó, ha:

  • informatív
  • és kreatív

A Google Panda algoritmusán keresztül világít rá, hogy a keresőmotorok azt várják, hogy a weboldalak tartalma legyen:

  • keresőbarát (a Google elvárásainak megfelelő)
  • felhasználóbarát (szeresse az olvasó)

Kulcsszavakra írt SEO cikk, blogbejegyzés, szöveges tartalom

 

Mi lenne, ha olyan cikkeket írnál, ami érdekli az embereket? A kulcsszókutatás segít ebben.
En meg tudok segíteni a kulcsszókutatásban! Nagyszerű aranybányára lelhetünk, ahol nem csak az általunk elképzelt kulcsszavakat találjuk, hanem a konkurencia kulcsszavait is kikémlelhetjük!

Ezért a találati lista legjobb eredményeinek elérése érdekében ajánlatos a SEO cikket úgy megírni, hogy:

  • alapos kutatás előzze meg
  • eredeti legyen
  • a kulcsszavak egyenletesen legyenek elhelyezve a cikk egészében, ahol ez indokolt.

Megjegyzem, a visszájára sülhet el a kulcsszavakkal teletömött tartalom, különösen, ha trükközünk: láthatatlan szöveg, stb…

 

 

Ne lepődj meg, hogy ez a cikk latinul van! Nézd meg a Keresőoptimalizált szövegírás videót, és mindent megértesz.

A videóban található keresőoptimalizálási bővítményt  itt tudod letölteni: Yoast SEO plugin

  • Lorem ipsum dolor sit amet, keresőoptimalizált szövegírás consectetur adipiscing elit. Cras quis diam aliquet, varius diam ac, bibendum tortor. Sed condimentum lorem a nulla efficitur mollis. Mauris facilisis ex eget massa posuere, in tincidunt ex facilisis. Quisque varius, ex at consequat suscipit, nibh felis accumsan erat, et tempus lorem quam a enim. Pellentesque tempus ac neque ac eleifend. Nunc nec quam nec justo volutpat venenatis quis at nulla. Nam enim metus, consequat ac finibus non, mollis a risus. Pellentesque eu finibus lacus. Nullam feugiat non nibh sit amet malesuada.
  • Lorem ipsum dolor sit amet, keresőoptimalizált szövegírás consectetur adipiscing elit.
  • Mauris pharetra velit vitae lacus rhoncus, at posuere magna imperdiet. Praesent blandit tempor ipsum, ac vehicula odio vehicula mattis. Aenean leo orci, ullamcorper quis pretium vitae, vehicula eget augue. Etiam a aliquet neque. Suspendisse eget nisl eu enim maximus hendrerit. Sed ornare porttitor lacus, vel efficitur lectus molestie a. Vivamus tristique sodales luctus. Duis ultrices risus vitae massa posuere imperdiet. In hac habitasse platea dictumst. Nunc eu consequat massa. Donec vitae libero a sapien hendrerit rhoncus et eget sem. Quisque mauris lectus, ornare in elit eu, condimentum fermentum sapien. Aliquam vulputate tellus ac velit luctus tristique ac vitae mi.
  • Nullam bibendum, magna eu volutpat sodales keresőoptimalizált szövegírás
  • Vivamus fringilla arcu nibh, vel lacinia tortor ultricies vitae. Aenean semper rutrum urna ac ultricies. Suspendisse feugiat diam id velit pharetra feugiat. Nulla laoreet aliquet porttitor. Sed eu erat rutrum, rhoncus nunc ac, egestas lacus. Integer suscipit lobortis faucibus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Ut iaculis lectus arcu keresőoptimalizált szövegírás – ahogy a Google szereti, non vulputate augue sollicitudin a. Proin laoreet ante vitae pulvinar dignissim. Pellentesque et nibh est. Nam vel nisi nec erat sagittis egestas sed non tortor. Praesent sem ligula, vestibulum vel pellentesque nec, feugiat ac ante. In eleifend dignissim quam, at tristique neque vehicula convallis. Quisque elementum ligula sit amet lorem viverra maximus. Morbi a feugiat sapien, eget cursus lectus.
  • Keresőoptimalizált szövegírás
  • Donec consequat leo luctus, ultricies odio at, porta libero. Aliquam ac orci ut purus sodales lobortis at vel quam. Praesent at bibendum risus. In at ultricies quam. Nunc sit amet turpis urna. Sed suscipit sollicitudin tortor sodales finibus. In dapibus, magna non auctor tincidunt, quam augue finibus ex, non finibus dui urna in quam. Ut tempor tristique purus, nec finibus justo keresőoptimalizált szövegírás – ahogy a Google szereti consectetur at. Sed eget nunc ac dolor imperdiet pellentesque. Ut fermentum felis erat, non vulputate massa porta ac. Proin fringilla dui et molestie laoreet. Donec ullamcorper lacinia facilisis. Morbi sed congue odio. Nunc vehicula diam quam, eu convallis ipsum euismod eu.
  • Nunc cursus sem velit, in porta felis eleifend ac. Nam venenatis felis massa, vel luctus massa ornare non. Morbi iaculis posuere neque sed suscipit. Curabitur luctus velit vitae viverra iaculis. Suspendisse nec elit ac arcu porttitor posuere ut ut felis. Morbi eget lacus in tellus mollis fringillakeresőoptimalizált szövegírás – ahogy a Google szereti Vestibulum dignissim dapibus auctor. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Nullam vel arcu in urna fringilla placerat. Sed malesuada vitae sem vel auctor. Aenean venenatis tincidunt diam at commodo. Integer laoreet vitae ipsum eget maximus. Fusce volutpat tortor turpis, a vehicula leo feugiat at. keresőoptimalizált szövegírás.
  • Érdekel?  ⇒ Keresőoptimalizált honlapkészítés
Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakember,  keresőoptimalizálás szakértő, web-designer

Saját honlapok:

AntikaotikaAntikaotika-designAntikaotika-SEORetro-Vintage

Yoast SEO magyar fordítás – Yoast SEO Hungarian translation

Yoast SEO magyar fordítás – Yoast SEO Hungarian translation

Yoast SEO magyar fordítás – Yoast SEO Hungarian translation

A Yoast Seo magyar fordítás sokat segíthet akkor, amikor önállóan szeretnéd beállítani a blogodat úgy, hogy az általad kiválasztott kulcsszóra minél előbb jelenjen meg az írásod a Google kereső találati listáján. Mivel sok kifejezés csak angolul jelenik meg, ezért döntöttem úgy, hogy egy kis mankót készítek, hogy pontosan megértsd, hogy mi mit jelent, amikor különböző üzeneteket kapsz a beállításoddal kapcsolatosan. A lista nem teljes, a fordítás inkább értelemszerű, mint szószerinti. A hozzászólásokban közölheted észrevételeidet, fordítási javaslataidat.

A Keresőoptimalizált szövegírás – ahogy a Google szereticímű videós blogbejegyzésésemben részletesen bemutattam, hogy hogyan tudod használni ehhez a fent említett plugint (bővítményt), amelyet az alábbi linkre kattintva le is tölthetsz a honlapodhoz: Yoast SEO.

Yoast SEO magyar fordítás – Oldalcím

The page title is wider than the viewable limit. | Yoast SEO Hungarian translation →
Az oldal címe túl széles, ezért egy része nem lesz látható
The focus keyword '.....' does not appear in the SEO title. | Yoast SEO Hungarian translation →
A „…” kulcsszó nem jelenik meg a SEO címben.

Yoast SEO magyar fordítás – Alcímek

The focus keyword appears in 1 (out of 10) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial. | Yoast SEO Hungarian translation →
A központi kulcsszó megjelenik 1 alcímben (kiemelésben) ( a 10-ből) a bejegyzésben. Bár ez nem elsődleges rangsorolási tényező, de előnyös.
The amount of words following each of the subheadings doesn't exceed the recommended maximum of 300 words, which is great. | Yoast SEO Hungarian translation →
A központi kulcsszó megjelenik 1 alcímben (kiemelésben) ( a 10-ből) a bejegyzésben. Bár ez nem elsődleges rangsorolási tényező, de előnyös.
You have not used the focus keyword in any subheading (such as an H2) in your copy. | Yoast SEO Hungarian translation →
Az alcímekben (pl. H2) nem szerepel a kulcsszó.

Yoast SEO magyar fordítás – URL

The focus keyword does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one! | Yoast SEO Hungarian translation →
A központi kulcsszó nem jelenik meg az oldal URL-ben. Ha úgy dönt, hogy átnevezi az URL-t, ellenőrizze, hogy be legyen állítva  a régi URL-301 átirányítás  az újra!
The focus keyword appears in the URL for this page. | Yoast SEO Hungarian translation →
Ennek az oldalnak a fő kulcsszava megjelenik a URL-ben.

Yoast SEO magyar fordítás – Meta leírás

In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing? | Yoast SEO Hungarian translation →
Vegye fontolóra: a  megadott meta leírás hogyan viszonyul a versenytársakéhoz? Lehetne ezt  esetleg még vonzóbbá tenni?

 

A meta description has been specified, but it does not contain the focus keyword. | Yoast SEO Hungarian translation →
A meta leírás meg lett adva, de nem tartalmazza a központi kulcsszót.
The meta description contains the focus keyword.| Yoast SEO Hungarian translation →
A meta leírás  tartalmazza a központi kulcsszót.
The specified meta description is over 156 characters. Reducing it will ensure the entire description is visible. | Yoast SEO Hungarian translation →
A meta leírás meghaladja a 156 karaktert (leütést). Ahhoz hogy a teljes leírás látható legyen, csökkentenie kell a leütések számát.

Yoast SEO magyar fordítás – Linkek

No links appear in this page, consider adding some as appropriate. | Yoast SEO Hungarian translation →
Nem jelenik meg link az oldalon. Vegye fontolóra néhány ideillő link hozzáadását.

 

This page has 0 nofollowed link(s) and 1 normal outbound link(s). | Yoast SEO Hungarian translation →
Ez az oldal 0 nofollow attribútummal ellátott linket és 1 normál kimenő linket (más oldalra való hivatkozást) tartalmaz.

 

Yoast SEO magyar fordítás – Tartalom

The text contains ... words. This is far below the recommended minimum of 300 words. Add more content that is relevant for the topic. | Yoast SEO Hungarian translation →
A szöveg …. szót tartalmaz. Ez messze elmarad az ajánlott minimum 300 szótól. Adjon hozzá még több -a témához kapcsolódó –  tartalmat!

 

The text contains 309 words. This is more than or equal to the recommended minimum of 300 words. | Yoast SEO Hungarian translation →
A szöveg 309 szót tartalmaz. Ez több vagy megegyezik az ajánlott minimum 300 szóval.
You've never used this focus keyword before, very good.| Yoast SEO Hungarian translation →
Eddig még soha nem használta ezt a központi kulcsszót , nagyon jó.

 

No focus keyword was set for this page. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated. | Yoast SEO Hungarian translation →
Nincs központi kulcsszó  beállítva ezen az oldalon. Ha nem állít be központi kulcsszót, nem lehet eredményt számítani.

 

The focus keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy. Make sure the topic is clear immediately.
The központi kulcsszó nem jelenik meg az első bekezdésben. Fontos, hogy a téma világos legyen már a legelején.
The keyword density is 1.8%, which is great; the focus keyword was found 5 times. | Yoast SEO Hungarian translation →
A kulcsszó sűrűség 1,8%, ami kiváló! A  kulcsszó 5 alkalommal jelenik meg a szövegben.

Yoast SEO magyar fordítás – Képek

No images appear in this page, consider adding some as appropriate. | Yoast SEO Hungarian translation →
Az oldalon nem jelennek meg képek. Kérjük, fontolja meg az ide illő képek beillesztését!
The images on this page contain alt attributes with the focus keyword. | Yoast SEO Hungarian translation →
A képekhez tartozó „alternatív szövegek”  tartalmazzák a kiemelt kulcsszót ezen az oldalon.
Antal-Pap Judit

Antal-Pap Judit

SEO szakember,  keresőoptimalizálás szakértő, web-designer

Saját honlapok:

AntikaotikaAntikaotika-designAntikaotika-SEORetro-Vintage